eli kysyisin chi-silkkisuoristuksesta? saako niitä porissa? onko jollain kokemuksia? joku oli kirjottanut tänne että tuli aivan ihanat hiukset... olen ottamassa chi-silkkisuoristusta luonnonkiharaan tukkaan mutta pelkään että hiuksista tulee lättänät sitten? onko näin?
kiitos jo etukäteen !:)
kiitos jo etukäteen !:)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hiuksista tuli ainakin minulla todella ihanat ; kiiltävät suorat ja olen SUPERTYYTYVÄINEN. Olen ottanut nyt puolentoistavuoden aikan ton käsittelyn jo kolmesti.
MONI PELKÄÄ ETTÄ HIUKSISTA TULEE PÄÄNMYÖTÄINEN LÄTTÄNÄ. Suora tietysti suora mutta onhan se lopputulos juuri sellainen kuin sen annetaan olla. Siis kampauksen saa näyttään vaikka hippilookilta jos hiukset ovat tasapitkät joka suuntaan.
HERRANEN AIKA SENTÄÄN TOTTA HELKKARISSA NE TÄYTYY JA KANTSII LEIKKAUTTAA TODELLAKIN SIIHEN MALLIIN SOPIVAKSI. Itselläni on miltei puoliselkään yltävä pitkä suora tukka, upeasti kerroksitain leikattu, edestä lyhyt, revitty seksikkäästi. Lisäksi mulla on tummempaa raitaa seassa ettei hiukset näytä niin tasaväriseltä.
ÄLÄ KUITENKAAN VÄRJÄYTÄ TAI VAALENNA HIUKSIAS ENNEN KÄSITTELYÄ ELÄKÄ AINAKAAN ENNEN KUN NOIN KAHDEN KUUKAUDEN KULUTTUA CHI-KÄSITTELYSTÄ. Chi on myös rankka käsittely hiuksille vaikka se myös hoitaa ja silottaa niitä. Kaverini poltti hiuksensa vaalentamalla niitä 2 viikkoo käsittelyn jälkeen. sen hiukset oli aluks todella upeet mut vaalennuksen jälkeen niist tuli purkkaa.
Siis suosittelen mut mene ottaan chi sellaiseen paikkaan jossa saat samalla kertaa todella ammattitaitoisen leikkauksen.
PS. voithan sä aina ton käsittelyn jälkeen kihartaa hiuksisas ja nostaa tyvee niin halutessas. Mut anna käsittelyn olla silleen about viikon enne kuin teet sille yhtään mittään . pesukin vasta joskus kolmantena päivänä korkeentaan.
SIIS OTA VAAN TOI KÄSITTELY MUT ÄLÄ UNOHDA LEIKKAUSTA
MOI...missä kävit ottaa tuon käsittelyn ja paljonko maksoi ?
Porissa olen käynyt passionissa, mutta en kyllä enää mene!hinta on törkeä ja asiakaspalvelua en saanut. aikaa nimittäin meni tuplaten mitä oli sovittu ja kun asiallisesti kysyin hyvityksestä, vastaukseksi sain ylimielesen kommentin.en suosittele kyseistä paikkaa!!
glohair ja dallas pink tekee suoristuksia.