Sain purkaa mieleni, itkeäkin. Kuuntelit! Hinta vain 20e (n.12 km, vain 2 Vodkaa ravintolassa). Klo jotain 00.45. Suosittelen taksikyytiä! oli hyvä olo herätessä.
Ihana Taksikuski!
kerrankin Kemissä
122391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kaatamaan omia murheita kenenkään niskaan varsinkaan taksikuskille joka yrittää siinä ajaa autoa jota ei saisi kylläkään häiritä jutustelulla, varmaan moni taksimies naureskelee sen jälkeen kun asiakas poistuu että aijaa tollainen tapaus ;))
omasta mielestäsi olevasi oikeinkin terävä? Satoja taksikyytejä kulkeneena uskallan sanoa, että valtaosa taksikuskeista ei ole likimainkaan olettamiasi jurottavia tuppisuita. Mullistele sinä ihan rauhassa ollessasi taksissa, mutta anna niiden, joilla on juteltavaakin, se myös tehdä.
minun olkaani vasten,eikä maksa mitään.
mihin? ja oikeat taksikuskit on ihania! Siis ne jotka pitävät ko. hommasta, sehän perustuu eri ihmiskontakteihin ei jurottamiseen, eli ei sovi kaikille.
mieheni ajoi aikoinaan taksia Helsingissä n. 11 vuotta. Monta on tarinaa kuultu. Kyllä yön tunteina voi kuunnella ihmisten juttuja - usein on niin, että kuuntelu auttaa. Ei se varmaan ajamista haittaa jos joku juttelee ja kertoilee omaa tarinaansa. Mielummin kyytiin aitoja ihmisiä eikä niitä öykkäreitä ja uhoajia.
minkämerkkinen taksi?????
ollut, eikös niitä ole Kemissä
on kemin paras kuski..monellakin alueella paras ;)
semmoset puolipitkät hiukset? se on niin söpö...
ruskeet hiukset...ja niin vau!!
ja niin harmaat...ai ai...ikää on mut ei este
Taxit antaa aina hyvän kyydin.