Ihmissusielokuvat

_hukka_

Olen tässä yrittänyt etsiä hyvää ihmissusipätkää ja parhaat, jotka olen onnistunut löytämään ovat: American werewolf in London ja Dog soldiers. Jos olette katsoneet tai edes kuulleet jostakin kunnollisesta susielokuvasta kertoisitteko minullekkin?

6

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdgsdgs

      Itse en ole kiinnostunut ihmissusista, enkä osaa arvioida olisiko tuo "Wolfen" mikään hyvä ihmissusielokuva. No, miksi katsoin sen? Siksi, että meidän Anne Pohtamo esittää siinä pienen roolin, aivan elokuvan alussa n. 5-8 minuuttia. Luoja, hän on kaunis! Elokuva on muistaakseni vuodelta 1981. En osaa linkittää Imdb:stä "Wolfenia" tähän, mutta löytyy siis Imdb:stä. Todennnäköisesti filmi onkin sinulle jo tuttu.

    • The Wolf Man, Werewolf of London, Howling, The Company of Wolves.

    • pxä

      Jack Nicholsonin suoritus The Wolfissa oli myös aika nasta. Yllättävän vähällä maskeerauksella pääsivät aika pitkälle ihmissusimeiningeissä.

      Ja jo edellämainitut Howling ja Company of Wolves ovat ihmissusi-suosikkejani. Kuulemma Howlingin jatko-osat kannattaa kuitenkin kiertää kaukaa.

      Niin, ja ainahan on Teen Wolf ja Teen Wolf Too - heh!

    • _hukka_

      Suuri kiitos vastauksistanne nyt saan taas hiukan aikaa tapettua katsastaessani mainitsemanne elokuvat.

    • ekana mieleen

      kasarikamaa mutta toimii

    • wolve

      Mulla ainakii on nää ihmissusi elokuvat, ja kaikki oli hyviä :
      -company of wolves
      -cursed
      -blood & chocolate
      -ihmissusi lontoossa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      51
      3326
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2782
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      141
      2573
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2291
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      355
      2014
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1634
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1485
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1308
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      35
      1258
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1164
    Aihe