Naiset

PETOLLISIA

Ok, otsikossa on yleistys, mutta voi ku totta helvetissä naisille on niin tyypillisempää petollisuus ja ketkuus.

Juuri tapahtunut esimerkki ihan oikeasta elämästä:

Olen tapaillut erästä todella suloista tyttöä ja tuntui siltä, että olisi ollut säpinää ihan ekoista ja toisista treffeistä alkaen. Aina kun olemme tavanneet, tyttö oli itse suloisuus ja puheli mukavia, kuten esim. kuinka se tykkää viettää aikaa mun kanssa jne. Olin melko onnellinen, vaikka pikkuisen epäilytti, kun tyttö ei MELKEIN koskaan ottanut ensimmäisenä yhteyttä, mutta suostui lähes aina tapaamisiin. Meillä oli kaikkea paitsi seksiä.

No, meilläpä oli sovittu meno eräälle päivälle tiettyyn aikaan, mihin tyttö ei yksinkertaisesti ilmestynyt jättäen vastaamatta puheluihin ja viesteihin. Ihan noin vaan ykskaks. Jouduin menemään yksin aivan ymmälläni siitä, mitä on tapahtunut. Sen jälkeen huolestuin, että mahtoikohan sattua jotain (?!?!?!). Soitin vielä ja lähetin huolestuneen viestin. Ei vastausta.

No, jos olis oikeasti sattunut jotain, hän olis varmaan jo tähän mennessä kertonut siitä. Ei kai tässä voi olla sitten muuta kuin maailman vitullisimmat ja petollisimmat oharit.

Ja siis mä oon seurustellut ja tapaillut paljon ennenkin ja jatkuvasti törmännyt naisten kaksinaamaisuuteen. Ei tosin näin radikaalissa muodossa kuin nyt.

Huoh. En silti ole menettänyt uskoani siihen, että löydän itselleni vielä Hyvän Naisen! :)

So long.

7

1045

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opimme?

      Älä koskaan luota 100% naiseen, vaikka se olis kuinka sun oma vaimos! Mutta tuo sun tapaus ei ollut mikään uusi juttu, 2/3 tämän maan naisista harrastaa vastaavaa.

      • No ei nyt ihan kaikki naiset tollaista harrasta, minut ainakin on kasvatettu niin että ilmoitan aina jos en pääse tai jos olen vaikkapa myöhässä jostain syystä. Ja täytyy sanoa että aikas lapsellinen ihminen tekee noin, aikuinen osaa tarttua hankalaan asiaan esim vaikkapa kertoa ajoissa (ei siis 5min ennen treffejä) etten tule koska en ole kiinnostunut tms, ei normaalin tunne-älyn omaava ihminen toimi noin. Oliko neiti melko nuori?


    • juuri noin

      Nainen kyllä puhui paljon ja osoitti kiinnostusta, mutta loppujen lopuksi mikään ei tarkoittanut yhtään mitään. Yhteydenpito loppui kuin seinään. Miten naisella on pokkaa puhua toista ja tarkoittaa ihan jotain muuta? Ehkä olen itse tyhmä kun en tajua, mutta jos itse sanon jotain kaunista naiselle niin myös tarkoitan sitä. Tollasesta tulee vaan niin tyhjä olo ja kohta ei pysty oikein keneenkään luottamaan...

      • Nicole*

        Miehet on niin mukavia ja pitää yhteyttä. Kehuvat ja muutenkin ovat oikein puheliaita. Sitten ihan yks kaks ilman mitään selitystä kaikki muuttuukin ja hiljaa hiipuu pois... jos vaikka itse yritän jotain keskustelua saada aikaisiksi nii vastaillaan tyyliin yhdellä sanalla niin eipä semmonen houkuttele.
        Tollasesta tulee todellakin niin tyhjä ja turhautunut olo ja kun muutenkaan mun luottamus ei miehiä kohtaan ole niin suuren suurta...


    • Lukkijurpo

      Hanki hänet käsiisi ja PAKOTA hänet ymmärtämään tilanteesi. Vaadi suoraa vastausta suoriin kysymyksiin siinä ja nyt.

      • N40_

        Ikävää että sinulle kävi noin ja pahoitit mielesi. Täytyy vain todeta näinkin "vanhana", että kyllä miehet ovat aivan yhtä petollisia. Eli tasoissa ollaan molempien sukupuolten kesken.


    • samaa peliä pelataan

      Olen tehnyt noin ikävästi useille miehille. Syytä typerään käytökseeni en osaa oikein sanoa, tulee vaan kai joku "rimakammo" yhtäkkiä..ensin tuntuu, et tosi jees ja sit ne fiilikset loppuu ku seinään.

      Mutta osaa ne miehet ihan saman.

      Varmasti löydät itsellesi hyvän naisen joka uskaltaa sanoa mitä tuntee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2755
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      91
      1044
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      911
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      885
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      847
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      837
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      810
    8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      804
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      724
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      719
    Aihe