Siis yhteinen huumorintaju..
Miehet! Kuinka tärkeää on, että nainen saa sinut nauramaan?
11
7218
Vastaukset
- aika tärkeää
Ei naisen tarvi olla vitsinikkari ja toivottavasti ei!Mutta on todella tärkeää että samat asiat ja tilanteet naurattavat,se kertoo todella paljon yhteensopivuudesta.Toisen kanssa voi silloin olla rennosti ja nauttia seurasta.
- NjepNjep
No ei mikään koomikko tarvitse olla, mutta kyllä samankaltainen
huumorintaju on minulle pirun tärkeä juttu.
En yksinkertaisesti viihdy mököttäjien tai jäykkisten seurassa,
vaikka olisivat kuinka fikusja ja kauniita.- Korjaan itseäni
fikusja? Fiksuja siis. Annoinpa fikusjan kuvan itsestäni :)
- kovin tärkeää ole.
siis vaikka kuinka olisi hauskaa ja ulkonäkö ei miellyttäisi niin ei tulisi mitään.
- ei vitsinikkari
mitenkäs sellainen nainen, joka vitsailee jatkuvasti ja on yleensäkin koko ajan äänessä vitsikkäine juttuineen? Riittääkö, että nainen ymmärtää vitsin ja nauraa sille aidosti, vai pitääkö alkaa harjotella nikkaroimista..
- mitä mies
Parasta mitä mies voi saada -on nainen, jonka ei tarvitse mietiskellä tällaisia juttuja, miten miellyttää parhaiten. Mietippä sitä.
- charlesVII
Komppaan edellisiä... kyllä se kummasti kohottaa tunnelmaa jos samat asiat huvittavat ja kun itse löytää jotain huumoria jostain tilanteesta tai lohkaisee jotain sattuvaa, niin se kolahtaa toisellekin. mutta mikään vitsiautomaatti ei tosiaan tarvi olla.
- mies vaan
taidat aika nuori kyselijä olla...? mutta ei se mitään...
onko se tärkeää että naurattaa? no se riippuu ihan ihmisestä! toiset haluaa nauraa ja toiset haluaa olla kuolemanvakavia!
minulle on tärkeää että nainenkin on hauska eikä itse tarvii kaikkea iloa järjestää! muuten on edessä henkinen kuolema...
no tämä nyt oli tämmönen vastaus vähän älyttömään kysymykseen... - PunainenParoni
On ihan hyvä juttu, jos nainenkin saa nauramaan. Itse olen yleensä tottunut olemaan aikalailla se porukan vitsiniekka ja pölöttäjä ja oikeastaan viihdyn erittäin hyvin jo silloin jos mun seurassa viihdytään.
Mutta ah, muutaman kerran olen kohdannut naisen joka on todella saanut mut nauramaan olematta kuitenkaan se äänekkäin "pelle" (se on mun tontti, prkl :P) ja kyllä siinä meinattiin miestä viedä. Harmi, että neiti ei ollut vapailla markkinoilla - en kyllä yhtään ihmettele, että miksei.- Ei kaikki ruokainen
Minusta haudanvakava nainen on tosi apaattinen eikä juuri lainkaan kiinnosta, mutta naisen ei tarvitse olla mikään koko ajan äänessä oleva toisten naurattaja. Samoin odotan, ettei nainenkaan vaadi mieheltä mitään väkisin väännettyä mukavaa juttua. Alussa asiapitoiset keskustelut ovat paljon mielenkiintoisempia kuin väkisin hauskoiksi väännetyt jutut ja toisesta utelu. Paras huumori naisen ja miehen välille syntyy tilannekomiikan pohjalta, ja jos silloin molemmilla on hauskaa ja naurattaa, niin se kertoo mielestäni paljon enemmän yhteensopivuudesta!! Tämä vaan tuppaa unohtumaan monilta, koska heti ensimmäisellä tapaamisella pitäisi olla hirveän huumorintajuinen ja toisesta kaikkea uteleva.
Ensimmäinen tapaaminen ei kerro naisesta eikä miehestä juuri mitään, joten yhteinen sävel löytyy vasta joidenkin tapaamisten jälkeen jos ihmiset ovat toisilleen sopivia. Ensimmäisellä tapaamisella on mielestäni erittäin epäsopivaa alkaa puhumaan ja utelemaan toisen menneistä suhteista sekä lapsenteosta jne.
- Anonyymi
Tämä liiketalous myy naurua kouluavustaja ,joka on menettänyt poikansa ,on id koko ajan muille,
Naurattaa miestään Pikku kaupungin hotelli,pöytä,jota kattavat väliinlinjasto aterimet tiski.
Hamnadhoidon Nivala pohjois-pohjanmaa yksikön kohdistus puhelut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti25645582Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!4411349Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy22110961Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump389775Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla898606Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2776654Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti22525Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys442350Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.122334- 452154