Kiinnostaisi tietää, pitääkö päälle kolmekymppinen mies 19-, 20-vuotiasta tyttöä aivan kakarana, vai joko voin tuntea itseni virallisesti aikuiseksi? Tunnen olevani samalla aaltopituudella erään (luultavasti) yli kolmekymppisen miehen kanssa, mutta erehdynköhän pahasti kuvitelmissani? Onko sukupolvien välinen kuilu liian jyrkkä? Jos joillakin on kokemuksia, kertokaa, kiitos!
vanhempi mies...taas
19 vee
11979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Älä suotta ota turhia paineita. Me miehet ollaan loppujen lopuksi aika yksinkertaisia kapistuksia. Me emme juuri teeskentele ja juonittele näissä jutuissa, vaan jos sinusta tuntuu että olet samalla aaltopituudella jonkun miehen kanssa niin 99% todennäköisyydellä asia on näin.
Joten siitä vaan, ei tuommoinen vähän yli kymmenen vuoden ikäero nykyään ole enää mitään. Ja sitä paitsi, miehethän kuulemma kypsyvät naisia hitaammin.
'yksinkertaisia kapistuksia', so much true. Mutta alkuperäiselle kirjoittajalle: kannattaa kuitenkin varautua siihen että vaikka te ikäeronne sisäistätte niin varmaan kummankin lähipiirissä tulee aluksi kaikenlaista huokailua ja haukkomista. Mutta sehän vaan elämää, siinähän ihmettelevät :)
Tuo on niin yksilöllistä..
Jonkun mielestä ikäerolla on väliä ja joku on taas toista mieltä...
No ei kyllä niiiin hirveästi tässä suunnassa tuota eroa ole mutta kyllä sen aina huomaa... Ite tulee käyttäydyttyä kakaramaisesti ja välillä kundi kohtelee kuin "pikkusiskoa".
Kannattaa kyllä selvitellä että mistä johtuu viehtymys vanhempiin miehiin. Jos on vaikka joku iskäkompleksi??
Mie luulin kyllä että kultani olisi nuorempi (näyttää aika kakaralta....) eli zilleen.
Miehet ei käytä yleensä hyväkseen vaan ne tekee mikä tuntuu hyvältä pahemmin analysoimatta. Mielipiteitä on niin paljo ku on miehiä (ja naikkosia) Plääpläää. Kertokaa kokemuksia että jos N vanhampi ku M!!!!
ainahan nuorempaa voi panna mut ei seurustella näin on.
Nippa nappa kolmekymppisen kanssa voi synkata mutta yli 35, unohda koko juttu.
Sen ikäiset ovat tietenkin otettuja jos nuori pimu tuppaa kainaloon, mutta kun on perhettä ym niin lopputulos on, että parempi että pysytte kavereina vaan ettei satu vahinkoja.
Mulle kävis suhteeseen joku 23v muija ehkä nuorempi mutta sen pitäis osoittaa ettei se ole mikään teinibimbo.Vanhempikin olis hyvä ,mutta en haluais mun ikäistä.
...
Niin pitää.
Jos taas osoitat selvästi kypsyyden merkkejä niin silloin ikäsi saattaa olla yllätys ja nieleskely taattu mutta kannukset on jo ansaittu. Itse lähden siitä että alle kaksviitoset on penskoja ikänsä puolesta, poikkeukset vahvistaa säännön.
No ei todellakaan! Tuon ikäinen on jokaisen kolmekymppisen miehen unelma! Anna mennä vaan, ihan 100 pros varmasti saat miehen!
vielä sellasia kaksvitosiakin, mut toki lähentelen neljääkymppiä. Kolmenkympin tietämissä mulle nyt kelpas ihan minkäikänen tahansa, siis kunhan vain oli täysikäinen. Mut kai sitä tässä on kasvanut sellaseksi tylsäksi aikuiseksi.