pintakuiva iho

Kuinka eroon pintakuivasta ihosta joka on kuitenkin helposti rasvoittuva. Lievää akneakin löytyy johon söin 6kk roa-kuurin josta tuo kuivuus todennäköisesti johtuu. Tällä hetkellä oon käyttäny pesuun eucerinin puhdistusmaitoa sekä kosteutukseen humektania.
1324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sanottuna, niin viskaat vittuun sen humektanin. Ei pelitä vaikka kuinka lääkärit kehuu. Paskaa ainetta se on ( miten aine voi toimia pesuaineena ja kosteusvoiteena? EI VOI! )
Ostat kaupasta ihan vaikka Nivean Young kosteusvoidetta, taikka apteekista esim Vichy tai Louis Widmer.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poika19v. kirjoitti:

Kuinka eroon pintakuivasta ihosta joka on kuitenkin helposti rasvoittuva. Lievää akneakin löytyy johon söin 6kk roa-kuurin josta tuo kuivuus todennäköisesti johtuu. Tällä hetkellä oon käyttäny pesuun eucerinin puhdistusmaitoa sekä kosteutukseen humektania.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu