Ensi kerralla kun saatte miehiltä ehdottavia viestejä tai ehkä peräti kuvia miehen alapäästä niin laittakaa toki heille vastaus: varustettuna homopornokuvilla. Eiköhän mies häviä kuin pieru saharaan. Nimittäin yksikään heteromies ei halua katella kun kaks miestä parittelee! Se on jotain niin kuvottavaa että loppupäiväksi on sairasloma taattu.
Mutta älkää lähettäkö niitä ASIALLISILLE vastaajille, muuten pelotatte ne fiksutkin miehet pois!
Mutta älkää lähettäkö niitä ASIALLISILLE vastaajille, muuten pelotatte ne fiksutkin miehet pois!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mutta kun minulla ei ole digikamerallani otettuja kuvia parittelevista homoista... ja jos kopsaan netistä niin rikon tekijänoikeutta ja se on puolestaan sanktioitu teko.
Tekijänoikeuslaki tulee tässäkin vastaan.
Asiattomiin viesteihin ei kannata vastata. Toimi asiattomien viestien kanssa samoin, kuin viruspostien ja spämmin kanssa. Roskikseen !
painaa näppäimestä "torju profiili".
voi lähetellä, jos ei itse anna sähköpostiosoitetta! Ei treffien kautta mitään kikkelinkuvia pysty lähttämään ja oma häpeä jos antaa tuiki tuntemattomalle sp-osoitteensa.
Jos antaa sp-osoitteensa jollekin niin se on sama kuin antaisi nimensä.
sähköpostiosoitteista? Esim. Yahoo, Gmail, Hotmail jne??? Ei kai niihin rekisteröityessä tarvii antaa oikeaa omaa nimeään!! Tollot! En anna minäkään vaan keksin jonkun Matti Meikäläinen-tyylisen nimen!!! Lapsikin osais fiksummin rekata itelleen anonyymiossun..
että nimellistä sp-postia antas, mutta mitä sitä antaa ollenkaan mitään sp-osoitetta, ennenkuin tietää varmasti, millaisen ihmisen kanssa on tekemisissä. Kyllähän niitä viestejä voi laitella treffeissäkin ja sitten vasta myöhemmin vaihetaan ne kuvat sähköpostissa.
Älä sinä hauku ihmisiä, kun et näy ymmärtävän kirjoitettua tekstiä itsekkään.
Ainoa noista luettelmistasi e-mail-osoitteusta Gmail on ainoa anonyymi. Toki voit laittaa nimeksesi rekisteröitymisen yhteydessä mihin tahansa mitä vaan noihin "luukku"-tyyppisiin juttuihin, mutta näkeehän vastaanottaja sinun koneesi IP-numeron ja sillä tavoin pääsee jo erittäin lähelle kohdetta. Monta kertaa olen headersista tsekannut kun minulle on tullut e-mailia, että mistä koneelta se tulee ja monta harmia on jäänyt kokematta sen vuoksi, että tsekkaan koneen numeron. Esimerkiksi henkilöt, jotka yrittävät teeskennellä muuta kuin ovat ja lähettävät hotmaileista ja luukuista postia eri nimillä ja "kokeilevat kepillä jäätä".
Ensimmäinen asia minkä viestistä katson on aina koneen numero ja tarkistus mistä se on lähetetty (noin suurinpiirtein. Jos firman koneelta laitat niin näkyyhän siellä IP-tiedoissa jo firman nimikin).
Gmailista en ole löytänyt lähettäjän IP-tunnuksia.
Mutta tietenkin rikostutkinnassa kaikki pystytään jäljittämään, mutta tästähän nyt ei ollut kysymys vaan yleisestä anonymiteetista.
muuta kuin sen mikä operaattori viestin lähettäjällä on. Ei sen perusteella saa selville kotiosoitetta eikä nimeä. Kokeile vaikka omalla ip-osoitteellasi ja katso mikä on osoitteesi ja ota se talteen, sitten meet www.ripe.net ja whois database ja laita siihen ip-osoitteesi niin mitä saat? Tismalleen vain tiedot omasta internetoperaattoristasi ja operaattorisi yhteystiedot. Et mitään muuta!
Etsikää vain GOATSE, pääsette varmasti jokaisesta vastaanottajasta eroon!