vehnä vai ruislese?

kuka kertoisi kumpaa kannattaa lisäillä jugurtteihin ym ruokaan.huomasin että ruisleseessä on vähemmän kuitua ja enemmän energiaa..
21022
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Leseitä nyt ei syödä niin kauheasti, etä niistä kaloreista mitään haittaa olisi, syö kumpaa vain.

Itse käytän leseitä vaihtelvasti, milloin vehnä, milloin ruista, milloin kauraa. Onhan edes ruoka erimakuista.

Äänestä
  • Kauraleseet alentaa kolesterolia, käytä niitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


domme kirjoitti:

kuka kertoisi kumpaa kannattaa lisäillä jugurtteihin ym ruokaan.huomasin että ruisleseessä on vähemmän kuitua ja enemmän energiaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu