Partavesien käyttöohje

Miten tuollaisia suihkeettomia partavesia pitäisi käyttää? jossain malleissa on suihke, mutta jossain pelkkä korkki? Kaadetaanko sitä sormiin ja siitä sitten hierotaan vai kuinka?
56510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suihki käsiin ja siitä naamaan tai suihkit suoraan nassuun...suosittelisin kuitenkin ekaa tapaa.

Äänestä

'suihkeeton partavesi' ei ole partavesi. eau de toilette (EdT) on eri asia kuin aftershave. edt:tä suihkutetaan kaulalle tai rintaan, aftershavea käytetään nimensä mukaan parranajon jälkeen ja sitä levitetään käsin ja sormin poskille. edt:n tuoksu kestää pidempään, toisaalta aftershave on halvempi.

Äänestä
  • after shave

    Äänestä

  • Eli voiko niitä käyttää sekaisin vai olisiko parempi vain käyttää jompaa kumpaa? esimerkiksi mennessä bilettämään tms.

    Kiitokset vastauksista.

    Äänestä

Pidä partavesi viileässä, ei missään nimessä peilikaapin lämmössä. Huomaat eron heti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tommi15 kirjoitti:

Miten tuollaisia suihkeettomia partavesia pitäisi käyttää? jossain malleissa on suihke, mutta jossain pelkkä korkki? Kaadetaanko sitä sormiin ja siitä sitten hierotaan vai kuinka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu