-6 kg - alle 5 vko

Ei ole vaikeaa ja saa syödä ihan mitä haluaa. 6 kiloa jo lähtenyt vajaassa viidessä viikossa. Mikä siinä on kun muut ei pysty? Korjatkaa itsekurinne.
51597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

liikuit? Olisi mahtavaa itsekin laihtua noin paljon alle viidessä viikossa =)

Äänestä
  • En liiku nimeksikään. Silloin tällöin pidempiä kävelymatkoja ja siinä se. Hyötyliikuntaa.

    Äänestä

  • Itse laihduin neljässä viikossa reilut 6 kg ja paino putoaa koko ajan. Mielenkiinnosta kokeilin vähähiilihydraattista ruokavaliota enkä ole katunut.

    Äänestä

kävitkö rasvaimussa? Jos saa syödä ihan mitä haluaa, mihin sitä itsekuria sitten tarvitaan?

Äänestä
  • Itsekuri tulee siitä, että pystyt syömään kohtuudella, ja tähän itse kykenen. Oma laihtumiseni perustuu siihen, että syön mitä haluan, mutta tietyissä määrissä. Tärkeintä on, että kalorit pysyvät siinä missä pitää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ex-"läski" kirjoitti:

Ei ole vaikeaa ja saa syödä ihan mitä haluaa. 6 kiloa jo lähtenyt vajaassa viidessä viikossa. Mikä siinä on kun muut ei pysty? Korjatkaa itsekurinne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu