Eli oletko saanut töitä tekemällä avoimen hakemuksen netissä tai lähettämällä sellaisen postin kautta ?
Mihin yritykseen teit? Olen kauan miettinyt onko noilla avoimilla hakemuksilla mitään hyötyä? Käyvät työnanatajat niitä edes läpi jos etsivät työntekijöitä yritykseensä?
Mihin yritykseen teit? Olen kauan miettinyt onko noilla avoimilla hakemuksilla mitään hyötyä? Käyvät työnanatajat niitä edes läpi jos etsivät työntekijöitä yritykseensä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuuri ajoituksen kanssa, niin voit saada töitä. Muuten ihan waiste of time..
Turha lähetellä kirjeitä tai nettihaku, ajan haaskausta ja yli 50v.älä vaivaudu, syrjintä elää ja kukoistaa. Suurin osa kunnon paikoista menee suhteilla, näin on.
Totta se on yli 50 v on todella vaikea saada töitä. Täytyy olla siisti, asiallinen ja jokin erikois osaaminen. Meille tuo viina on kansan tauti, että jos nokka punottaa ei kannata yrittää.
Kuka vain saa töitä jos:
-ei hinnoittele itseään yli,
-ole avoin,
-panosta metalli, rakennus, sähkö, kunnossapito aloihin.
-älä karta henkilöstöpalvelu yrityksiä, heillä on kattavat kontaktit satoihin yrityksiin ja usein niiden kautta saat vaki paikan jos olet säännöllinen, ahkera ja tunnollinen.
Esim. CNC sorvaaja on kovaa huutoa.