Mistä löydän neuleen???

Mistä te muut ostatte neuleita? Nyt olisi hakusessa neule joka ei löpsöttäisi päällä. Se ei siis saa olla paksu! Anne Linnonmaa on jo katsastettu ja ne on liian paksuja. Haluaisin neuleen, jonka alla voisi pitää esimerkiksi paitapuseroa tai toppia. Iso ihminen kun on, niin tuo kerrospukeutuminen on kyseenalaista jos vaatteet ovat liian paksuja! Auttakaa!
7970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En tiedä, mitä kokoa olet hakemassa, mutta yleensä miesten osastoilla on ihan perusneuleita, jotka ovat melko ohuita.

Äänestä
  • Miesten osaston jätän tyystin väliin. Ne eivät ole malliltaan ja leikkauksiltaan vartalolleni sopivia. Koko olisi sellanen 54-56 ja miesten veuleet eivät todellakaan tee minusta muuta kuin lihavamman näköisen. Naisellinen haluan kuitenkin olla kiloistani huolimatta. Elloksella ei tahdo olla kokoja:(

    Äänestä

  • Epätoivoinen! kirjoitti:

    Miesten osaston jätän tyystin väliin. Ne eivät ole malliltaan ja leikkauksiltaan vartalolleni sopivia. Koko olisi sellanen 54-56 ja miesten veuleet eivät todellakaan tee minusta muuta kuin lihavamman näköisen. Naisellinen haluan kuitenkin olla kiloistani huolimatta. Elloksella ei tahdo olla kokoja:(

    Hassua, koska katsoin Elloksen nettisivuilta ja siellä löytyi haussa koon 56 neuleita/neuloksia 25 kappaletta ja 58 koollakin vielä 15 kappaletta!

    Vaikka kuvan malli olisi hoikahko ja vaate näyttäisi makkarankuorelta kuvassa, niin ei se sitä tarkoita, että vaate olisi oikeasti sellainen. Plus-vaatteidenkin kuvauksissa käytetään yleensä sopusuhtaisia ihmisiä ja pienempiä kokoja, jotta vaatteet myisivät... Kyllä kokoja siis löytyy!

    Ainakin tuo purppuransävyinen neule isolla kaula-aukolla voisi sopia kerrospukeutumiseen, samoin useimmat neuletakit. Se musta-hopearaidallinen malli on mielestäni aika nuorekas ja senkin alle sopisi paitapusero.

    Äänestä

Elloksella on myynnissä ohuita neuleita.

Äänestä
  • Nyt on katsottu jo Elloskin, en kyllä nähnyt yhtään kaipaamaani neuletta! Eihän isot ihmiset voi tuollaisia päälleen vetää, makkarankuoria. Apua siis edelleen kaivataan, ohut neule, jonka alle saisin paitapuseron tai jonkin muun paidan ja näyttäisi silti vielä fiksulta. Kiitos!

    Äänestä

Niin, Lindexissä ja Kappahlissa saattaa joskus olla. Käy vilkaisemassa, jos ko. liikkeitä on jossain sun lähistöllä. Itse ainakin olen löytänyt Lindexistä pari ihanaa, ei liian paksua neuletta, ja olen tällainen isokokoinen ja -povinen.

Äänestä

Katselin just eilen Helsingissä Tarjoustalossa ohuita neulepuseroita, mutta ostin ohuen neuletakin kokoa 52. Niitä oli isompiakin, mutta koot olivat mielestäni reiluja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätoivoinen! kirjoitti:

Mistä te muut ostatte neuleita? Nyt olisi hakusessa neule joka ei löpsöttäisi päällä. Se ei siis saa olla paksu! Anne Linnonmaa on jo katsastettu ja ne on liian paksuja. Haluaisin neuleen, jonka alla voisi pitää esimerkiksi paitapuseroa tai toppia. Iso ihminen kun on, niin tuo kerrospukeutuminen on kyseenalaista jos vaatteet ovat liian paksuja! Auttakaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu