Onse työ vaan ihanaa!

Sähköasentaja112

Olen käynyt täällä Tuurissa Keskisellä töissä kuukauden sähköasentajana. Onhan se mukavaa työtä, kun saa kuunnella työkavereitten paskajuttuja ja tehdä kaikkea typerää. Porukka täällä on ollut aivan lapsellista, varsinkin yksi jannu! Sillä on omituinen luonne ja puhetyyli, pelkkä sen kanssa "keskusteleminen" naurattaa aina.
No, kuitenkin yksi päivä repesin aivan perkeleesti. Meidän piti asentaa sähköjä uuteen vaatetus siipeen, siellä oli sellainen sähkökeskus tönökoppi, johon piti asentaa muutama nippeli oikeen. No, tämä jannu meni sinne asentamaan johtoja, sanoi että kestää hetken. Siinä odotellessa kävin kaksi kertaa tupakilla ja kahvilla ihan muuten vaan.
Sitte se lopulta tuli n. 25 minuutin päästä ja sano että, homma tuli tehtyä. Mehän testattiin kuinka se jakaa sitä virtaa mutta, kun mitään ei tapahtunut, eikä syttynyt valot, niin se jannu manas ja meni takas koppiin. Jäin odotteleen siihen sitte ja se huusi sieltä hetken päästä et testaas nyt. Väänsin virtalähteen nuppia ja kauhia kolina ja ryminä rupes kuuluu sieltä kopista. Hetken päästä koppi savus aivan jumalattomasti ja kattoon silmät selällään siinä että: "Voi ny saatana..."
No, ei mitään jannu tuloo ulos aivan mustana, ja sanoo: "Johoo... Mennäänkö pizzalle?"
Repesin sille nii vitusti että, tipuun polvilleni maahan. :D

4

1101

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ELÄMÄSSÄNI

      OLIN LAITURIN TOLPPA...

    • ...sä vedit sätkää ja joit kahvia ja nautit saman palkan ku kaveri.joka "poltti päreensä"oikeasti. No johan oot aika veijari.

    • ainaki sulle

      huvinsa kullaki, oot vissii jostai laihialta???ihme tyyppi,jatka töitäs............

      • vissiin

        ollukkaa hauska... no eipä se mitään. elämä on. seoli mun itte keksimä muutenki... tiedämpähä ainakin että täällä liikkuu vaan moraalittomia, röyhkeitä arvostelioita jotka pitää toisten juttujen haukkumisesta... voi jesus hankkikaa ny elämä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      157
      2475
    2. 79
      1056
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      966
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      76
      635
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      91
      573
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      556
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe