Otan vippejä jotta voisin pelata, saada rahaa ja saada raha-asiani kuntoon. Kunpa sais edes yhden ison voiton niin vois lopettaa pelaamisen pois ja aloittaa uuden elämän. Löytyisikö ketään jolla ollut samoja ongelmia tai tulee mieleen selviytymiskeinoja?
[email protected]
Pelihimo
8
2382
Vastaukset
Älä tavoittele suurta voittoa koska se on niin epätodenäköinen, että todenäköisesti et saa koko elämäsi aikana sellaista.
Muista myös, että keno ja automaatit eli yksittäiset rosvot on varma tappio pitkällä aikavälillä. Eli jatkuvalla pelaamisella et vaan voi niistä voittaa koska palautusprosentti on niissä alle 100%
Kukaan ei ole riksatunut automaateilla ja muilla onnenpeleillä.
Maalimasta löytyy kuitenkin ainakin kaksi peliä joita pystyy pelaan voitollsisesti ne ovat pokeri toisia vastaan ja vedonlyönti. Miksi pystyy?
Vastaus: Ne ovat TAITOPELEJÄ. jossa tuurilla on vain hyvin pieni osuus. Pitkässä juksussa pelkää taitoa.
Myös varoitus: Älä alioita pokeria liian suuressa pöydässä ja kaista ei tule voitavaa pelajaa. Ite lunastan vähän lisää opintotukee pokerilla.
Kolmas peli jota pystyy pelaan voitollisesti on blackjack kortteja laskemalla joka tosin ei onnistu suomessa vaan esim. tallinnassa. Niin ja tallinassakin voidaan potkasta casinolta ulos jos epäilee pelaajan laskevan kortteja BJ:ssäKukaan ei ole riksatunut automaateilla ja muilla onnenpeleillä.
Tottakai lotossa 7 oikein voittaja rikasuu,mutta todenäköisyys on hyvin pieni ja jollekin osuu kenossa 10 oiken 10 tasolla ,mutta ei sellaista kannata tavoitella suurilla panoksilla.- pelaajakalle
Gambler1 kirjoitti:
Kukaan ei ole riksatunut automaateilla ja muilla onnenpeleillä.
Tottakai lotossa 7 oikein voittaja rikasuu,mutta todenäköisyys on hyvin pieni ja jollekin osuu kenossa 10 oiken 10 tasolla ,mutta ei sellaista kannata tavoitella suurilla panoksilla.neljäs peli on red dog kortteja laskemalla
viides peli on raviveikkaus, joskin on kaikista vaikeinta pelata voitollisesti.
eli kannattaa pelata jotain noista viidestä - tekstisi
kuullostaa aina ala-asteelaisen pikku vanhan naivilta sönkkäämiseltä.?
tekstisi kirjoitti:
kuullostaa aina ala-asteelaisen pikku vanhan naivilta sönkkäämiseltä.?
On todettu täällä jo moneen kertaan, että en osaa kirjoittaa oikein.
Miksi sinä sitten laitat rahasi ray:n automaatteihin vaikka niistä ei pitkäänjuoksuun mitään voita?- keitsi
Gambler1 kirjoitti:
On todettu täällä jo moneen kertaan, että en osaa kirjoittaa oikein.
Miksi sinä sitten laitat rahasi ray:n automaatteihin vaikka niistä ei pitkäänjuoksuun mitään voita?kuka laittaa?
- Nti vouti
Olipa hupaisa sattuma että kävin.
En tarkkaan ymmärrä mitä tuo kollegasi pupeltaa mutta lopeta silti leikkisi heti. Enkä ole pahoillani pstasi jos et tottele. - T.E
Ihan ensitöiksesi kannattaa lopettaa unelmoiminen mistään isosta voitosta. Se on peliongelmaisen ihmisen (kuten minä) perusharha, ja näin ollen siitä ajatuksesta on päästävä pois.
Tutustu alla sivustoon ajan kanssa. Viestiketjuissa on paljon kertomuksia, kommentteja ja vastauksia liittyen peliongelmaan.
http://www.paihdelinkki.fi/keskustelu/viewforum.php?f=36
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17595- 66548
- 93535
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437