En tiedä mihin palastalle tämä oikein kuuluisi, mutta ajattelin kirjoittaa sitten tänne..
Mitä miehen logiikalla ajatellaan tällaisesta? Avoliittoa meillä takana kolmisen vuotta, mutta nyt olemme "olleet eroamassa" tässä jo pidemmän aikaa minun aloittestani, (en enää rakasta, eikä paljon muitakaan tunteita ole) mutta mies haluaisi vaan vielä yrittää ja niimpä tässä nyt "katsellaan" kun en pysty sanomaan tiukkaa EI:tä! Oikeasti itseäni ei enää yhtään kiinnosta, tunnen ainoastaan "sääliä" miestä kohtaan, enkä haluaisi loukata häntä. Tämä taitaa vaan loukata häntä enemmän kun annoin mukamas vielä mahdollisuuden, vaikkei enää kiinnosta(ja toinen vielä yrittää)! :( Onhan tässä ihan ok olla, mutta kyllä paljon puutuu..
Olen jo luullut että olen tullut ihan kylmäksi ihmiseksi ja lopullisesti seksuaalisesti haluttomaksi, mutta huh.. ei sentään!
Olen tässä nyt tahtomattani ihastunut hieman miehen kaveriin, "Kalleen".. En tiedä sitten onko tämä vain irtaantumista nyk./entisestä (?)miehestä, vai mitä? En tiedä yhtään mitä tämä Kalle ajattelee, sillä kyllä hänkin "jotain tietää". Tuntuu että hän välttelee nykyään mua..
Onko kellään ollut mitään vastaavaa tilannetta?
Mitä miehet ajattelee tällaisesta... :/
Toivoisin jotain neuvoja nyt tähän "tilanteeseen"... Please!
Tällainen tilanne.
14
703
Vastaukset
- oooooopppppp
helvetissä yritä miehen kaveria. Siinä käy niin, että saat paskaryöpyn niskaasi exältäsi, siltä kaverilta tai molemmilta. Näin mikäli se kaveri on vähänkään joviaali (lue: oikea kaveri).
- oooooopppppp
sen, että kaverisuhteita myrkyttävät naiset ovat alinta paarialuokkaa.
- sarvikuonokas
Lopeta siipeily ja ota elämäsi haltuun..
Lopeta vanha suhde. Tämän jälkeen voit vapaasti yrittää äijäs kaveria. Se on sitten sen moraalinen ongelma jos se sun kanssa alkaa vehtaamaan- kuvan...
itsestä jos yrittää exän kaveria vaikka olisikin eronnut...
No naisillahan ei pahemmin moraalit paina... - nuori nainen
kuvan... kirjoitti:
itsestä jos yrittää exän kaveria vaikka olisikin eronnut...
No naisillahan ei pahemmin moraalit paina.....vaan antaa asioitten mennä omalla painollaan ja jos sitten joskus (mitä en kylläkän usko,mutta..) jotain tapahtuiski tämän kaverin kanssa, niin tekeekö se mut silti "niljakkaaksi"? :/ (siis olisin tietenkin eronnut kokonan nyk. kanssa.) noh, ehkä tämä on vaan enemmänkin jotain irrottautumista nyk. suhteesta.
- sarvikuonokas
nuori nainen kirjoitti:
..vaan antaa asioitten mennä omalla painollaan ja jos sitten joskus (mitä en kylläkän usko,mutta..) jotain tapahtuiski tämän kaverin kanssa, niin tekeekö se mut silti "niljakkaaksi"? :/ (siis olisin tietenkin eronnut kokonan nyk. kanssa.) noh, ehkä tämä on vaan enemmänkin jotain irrottautumista nyk. suhteesta.
Alat virittelemään miehesi kaveria ennen eroa.
- scale
ymmärrän sua, mutta ei säälistä kannata kenenkään kanssa olla.
Jos kerran tunteet on kuolleet toista kohtaan, olisi reilumpaa lopettaa, kuin pitää toista löysässä hirressä.
Kyllä mä sen ymmärrän, että ei sitä toista mielellään haluaisi satuttaa, mutta jos et kerran aio jatkaa hänen kanssaan, niin jossakin vaiheessa joudut kuitenkin satuttamaan ja silloin se kaveri kyllä katkeroituu, yritettyään tosissaan.
Ja älä nyt helvetissä ainakaan ennen ala mihinkään kahden miehen loukkuun.
Siis lopeta se vanha suhde ensin ja sit vasta uuteen.- ap.
Vastauksistanne. En todellankaan ole tässä nyt ryhtymässä mihinkään "kahden miehen loukkun" Ja siis voi olla että se "kalle" ei edes pidä musta! eikä meistä oikeasti edes tulis varmaan mitään, mutta tä nyt vaan on tällasta..
Oon kyllä ollut tässä aika rehellinen miehelleni, koska sanoin hänelle etten tunne juuri mitään/en rakasta häntä, mutta siitä huolimatta hän halusi yrittää vielä että josko ne mun tunteet tulisikin takaisin ja mies lupas muuttua. Sanoin etten enää usko... mutta lopulta suostun vielä vähän "katselemaan" (eihän siinä mitään väärää ole...) Enkä todellakaan ole antanut miehelle mitään turhiatoiveita! Nyt olen vielä varmempi siitä että ero on oikea ratkaisu!
Mutta tosiaan nyt mies varmasti katkeroituu enemmän kun on kuitenkin yrittänyt "kaikkensa"/muuttua tosissaan. :(
- qwwqwqwqwqw
on kylmiä sadisteja, joten mikä siinä suhteen lopetuksessa muka on niin vaikeaa? Veikkaan, että omat tottumuksesi ovat ainoana esteenä.
- öe3ö
naisiin ei voi luottaa, aiheuttaa syystäkin "sitoutumiskammoa."
Mutta minkäpä sitä nainen tunteilleen voi? Lähtee kun on tylsää ja saa kai seuraavalta taas joksikin aikaa uutuuden jännitystä? Jossain välissä jonkun kanssa tehdään lapsia ja viedään sen talo ja rahat, ennenkuin taas on aika mennä löytämään seuraava... joka ei lasten kanssa enää niin helppoa olekaan. Sitten voi siirtyä purkamaan katkeruuttaan nettiin, kun huomaa, että miehet ovat jostain käsittämättömästä syystä kiinnostuneempia nuoremmista, vähemmän eronneista tai lapsettomista.
- Jüssi
Juupati juu, en jaksa uskoa, että mies haluaisi olla missään tekemisissä kanssasi..
- ??
Mitä miehen logiikalla ajatellaan tällaisesta?
- frost-free
Must tuntuu et toi on samaa kategoriaa kuin et jos ei saa seksiä alkaa näkee sairaita seksifantasioita unissaan.Ei toi kyllä universumin eka tapaus ole jossa puolison kaveriakin tekis mieli kokeilla =O
- määmy
Mies joutuu eron jälkeen tekee ne pariutumisriitit again, ei siinä muuta oo.
Toiseks, ku mies tarpeeks ruikuttaa ei nainen jaksa tapella vastaan ja sit elävät rasittavassa parisuhtessa.
Siinä ohessa pyöräytetään pari muksuu ja uskotellaan et parisuhteen laatu paranee ku tulee muksuja.
Ja pas**t, toinen uppoutuu täysin lapsien hoitaon ja toinen itkee miks häntä ei huomioida.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462