on 3860e/kk. Se on takuupalkka, urakat erikseen. Niistä voi irrota aika paljon, itsestä kiinni miten tienaa. Ainakin tällä alalla.
Putkiasentaja
palkkani
62033
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
itse saan 13 eeroo tunnissa. Kerro ihmeesä missä firmassa oot töissä, vai näetkö unta? :)
tamperelaisessa lvis firmassa. Teetkö oikeasti töitä tuolla palkalla?! Nyt pomoa jututtamaan, nyt on meidän putkimiesten kulta-aika.
Tunnen useampiakin putkiasentajia itseni lisäksi ja kyllä useimpien palkat liikkuu tuolla 30000-40000e/a tasossa. Itselläni kokemusta 10+ vuotta ja palkka keskinmäärin 3000e/kk. PKS alueella tuntipalkat liikkuu tuossa 12-16e/h urakat ovat eri asia, mutta ei niilläkään todellisuudessa päästä todellissa tuntipalkoissa kuin johonkin 20-22e/h. moni unohtaa ne yli 8h/päivä urakoissa tehdyt tunnit. Itse olen sellaisessa firmassa jossa ei ylitöitä tarvitse tehdä alle 100% korvauksilla.
2,5v työkokemuksella 38000vuosi. ammattitaidola tienaa.
Työnantajana pks seudun suurimpiin kuuluva ja työnä ns huolto/korjauspuoli. Kuka tahansa valmiista suunnitelmasta (kuvasta) tyhjään latoon putket tekee, mutta kaikki ei korjauspuolella pärjää.
...ja toisen mokoman pimeenä