Pystyvätkö kaikki laihtumaan? Minä kovasti haluan laihtua mutta tiedän että jos en sitten laihdukkaan (vaikka tekisin kaiken oikein) niin murrun ja mässään sitäkin enemmän ja vellon omassa olossani..
Pystyvätkö kaikki laihtumaan?
Miten on?
51080
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä kaikki pystyy laihduttamaan! Olin asiasta ehkä ennen toista mieltä ja ajatteln että minä olen just niitä henkilöitä jotka on kirottu olemaan ikuisesti lihavia laihojen ihmisten itsetunnon kohottajia..
Vastustin mahdottomana ajatusta että liikunta voi oikeesti laihduttaa, koska olinhan minä juossu koulun liikuntatunneilla muiden mukana ja tehny erinäisten ja erillisten viikkojen ajan vatsalihasliikkeitä -ILMAN TULOKSIA!!
Reilu vuosi sitten päätin ottaa koiran (olen aina halunnut oman turrin, vuosi sitten vasta oli mahdollisuus siihen) ja jokapäiväisten ulkoiluttamisien ansiosta minulta alkoi melko piakkoin paino oikeasti putoamaan! Ei me edes käydä missään juoksulenkeillä vaan 3-4 krt/päivä ulkona ja yksi on sitten sellainen tunnin kävely, missä koira pysähtyy joka katulampun luona nuuskimaan paikkoja. Tällainen liikunta ei nyt varsinaisesti kohota kuntoa, mutta 0-liikunnasta jokapäiväiseen ulkoiluun siirtyminen oikeasti puotti painoa.
En vieläkään usko liikuntatuneihin ja vatsalihasliikkeisiin, mutta jos jotain jaksaa tehdä usein ja pitkäkestoisesti niin kyllä tuloksia alkaa näkyä!
Onnea ja kestävyyttä!
uudelleen lihomisen pelko.
Minulla oli ennen hassu pelko siitä, että laihtuminen olisi jotenkin noloa.. että lihoisin kuitenkin uudestan ja joutuisin naurunalaiseksi.. Että eipä tuokaan pystynyt pysymään hoikkana.
Kaikki pystyvät laihtumaan ja siihen auttaa itserakkaus. Kun uskot siihen, että ansaitset olla hoikka ja terveempi. Uskot, että ansaitset pidemmän ja paremman elämän. Uskot että kehosi ansaitsee olla kauniimpi, ansaitsee parempaa (terveellisempää) ruokaa ja liikuntaa. Mitä pahaa kehosi muka on tehnyt, että sitä pitää rankaista läskeillä, liikunnan puutteella ja epäterveellisillä elintavoilla?
Sinä, minä ja jokainen ansaitsemme olla hoikkia, terveitä ja hyvännäköisiä! :)
Minäkin olen laihtunut vasta kun todella aloin uskomaan ansaitsevani sen. Pidän itsestäni ja rakastan uusia vatsalihaksiani! On ihanaa pukeutua kivoihin vaatteisiin, joita ei ennen voinut kuvitellakkaan pitävänsä.
Rakasta itseäsi ja usko että ansaitset olla sellainen kuin haluat, niin pystyt siihen. Muuta ajattelutapaasi niin, että jokainen lihottava ruoka ja liikunnan puute ovat rangaistuksia ihanalle itsellesi. Ajattele, että jokainen liikuntaan käytetty minuutti ja terveellinen ruoka ovat palkintoja, jotka ihana sinä olet ansainnut! :)
Unohda mokomat ajatukset, että kun on ollut tiukalla dieetillä viikon, voi palkita itseään herkuilla. Se on todella petollista, että esim. painonvartijoissakin myydään ajatusta palkintoherkuista. Laihduttajan pitää päästä kokonaan ajatuksesta, että palkitsee itseään herkuilla. Palkinto tulee sitten peilikuvasta ja hyvästä kunnosta, jotka saavat hyvälle mielelle.
kirjoitus,siinä tuli se oikea ajatus malli.Lisää tällaisia kirjoittajia ja kirjoituksia,eikä aina niitä muiden haukkumisia.
juurikaan ole saatavilla koko saarella.
Tiukassa ne läskit on jollain.
Meneppä ulos haukkaamaan happea....