SAIRAANHOITAJIEN MÄKÄTYS

Miltä teistä hoitsoista tuntuu kun minä valkoinen, akateemisestikoulutettu lihaasyövä heteromies olen ravintoketjun kunkku ja luomakunnan KRUUNU?
11899
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

me lihaa syövät hetero kunkut päätetään teiän palkasta !!!!

Äänestä
  • että se parhaiten nauraa joka viimeksi nauraa,ja voit olla varma että se napsahtaa joku päivä omaan nilkkaan!!

    Ajattele:
    Sinun käsissä on meidän palkat,mutta joku päivä meidän k'äsissä voi olla sinun henki,ja me teemme kaikkemme että se säilyy!!

    Että hastalavista,ei kannate nuolasta ennen kuin tipahtaa!

    Äänestä

tuntuu kun olette syöneet oman ruokaketjunne loppuun, ja silmät tuskasta punaisena odotatte saavanne helpotusta vaivoihinne hoitajalta.

Paljonko maksatte siitä, että siivoamme paskanne, tyhjennämme nenämahaletkunne ja virtsakatetrinne? Entä paljonko maksaa, kun pistämme kipulääkettä, ei liikaa, eikä liian vähän,vaihdamme liuokset kun olette suonensisäisen nestehoidon tarpeessa?

Entä ne heteroruunut, jotka ovat hankkineet näivettävän taudin, johon ei ole muuta hoitoa kuin kaksi metriä hiekkaa nenänpäälle, minkä arvoista on lihansyönti siinä vaiheessa, kun pelkkä kypsennyksen haju saa antamaan ylen?

Entä paljonko maksaa, kun maksa ja munuaiset on juotu paskaksi, että laitamme teidät dialyysikoneeseen, jotta verenne puhdistuisi ?

Minkä arvoista on se, että huolehdimme oikean määrän oikeaa lääkettä oikealle heteroruunulle,kerromme lääkärille voinnin huononemisesta, kenties aloitamme elvytyksen jos viimeiset hetket iskee vaikka sydämenpysähdyksen muodossa?

Näillä ei liene mitään merkitystä, eikä arvoa, KUNHAN hoito pelaa siinä vaiheessa, kun satutte olemaan kohdalla.

Äänestä
  • jospas nyt katsoisivat peiliin ja huomaisivat ettei ne ole täydellisiä!

    Viestiketjun aloittaja ei varmaan ole ottanut semmoista asiaa huomioonkaan että joku päivä hänen henkensä voi olla meidän käsissä,ja silloin ME teemme kaikkemme että se saadaan pelastettua!

    Äänestä

KIRJOITTAA!!!! JOSKUS SINÄ ONNETON "PISSAA" KORVIEN VÄLISSÄ TARVITSET HOITOA, MIETI SILLOIN KAKSI KERTAA KUKA SUA HOITAA(jos saisin valita potkisin persauksille) JOTEN PIENI VINKKI ÄLÄ VAIN SAIRASTU JA TARVITSE MEITÄ HOITSUJA!!!!!!!!

Äänestä
  • Todistitpa juuri olevasi viimeisen päälle ammattitaidoton hoitaja, kuinka voit luulla että tuollaiselle koskaan minkäänlaista palkan parannusta olisi tiedossa. Parempi vain totutella näkkäriin tulevaisuudessakin.
    (jos saisin valita potkisin pihalle)

    Äänestä

Kaikkea sinäkin suustas päästät ja muka akateemisesti koulutettu! Sitäkö se koulutus nykyään on, että päästää suustaan mitä kummallisimpia kannanottoja, kuten sinä teit. Mikä kuvittelet olevas ? Varsinainen ravintoketjun rasvamöhkäle, joka päästää outoa älämölöä ilmoille . Sallikaa minun nauraa mokomalle kruunulle!!!!

Äänestä

hyvin pian kun sairaus iskee ja tarvitaan ammattiapua. Entäs kun lapsesi tai läheisesi sairastuu vakavasti, eikä muu auta kun ammattiapu? Mites sitte suu pannaan? Eiköhän sunkin pitäis olla kiitollinen, että ihmiset vielä jaksavat hakeutuvat hoitoalalle, ja hoitavat kaikki tollasista paskanpuhujista niihin kiitollisiin potilaisiin. Kyselemättä ja antaen sitä empatiaa jota sulta näköjään puuttuu kokonaan. Aikuistu! että kehtaatkin vetää akateemikot lokaan älyvapailla mielipiteilläsi.
KIITOS hoitoalan henkilökunta niin Kemissä kuin koko Suomen maassa. HATUNNOSTON ARVOISIA OLETTE!
Akateemikko

Äänestä
  • ..sängyn pohjalla lonkkaleikattuna potilaana ja et voi käydä vessassa ja teet tarpeesi vaipalle. Eikö olekin siunaus, kun joku sinut kääntää, pesee ja jaksaa olla empaattinen.

    Ärsyttää nuo piikittelevät ja tietämättömät kommentit ja oman pesän likaajia en ymmärrä ollenkaan; omien tuki työyhteisössä on tarpeen ja a ja o!!!

    Äänestä

  • Et sinä mikään akateemikko ole kun et vastannut kysymykseeni. Argumentointisi on ala-arvoista. Vastaat kysymykseeni arvioimalla persoonaani!

    Äänestä

  • Oletko tosiaan sitä mieltä, että tässä patriarkaattisessa yhteiskunnassa ei VALKOINEN HETERO MIES olisi kaikkein tasa-arvoisin yksilö?

    PS. Ota lääkkeesi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väärinajajttelija kirjoitti:

Miltä teistä hoitsoista tuntuu kun minä valkoinen, akateemisestikoulutettu lihaasyövä heteromies olen ravintoketjun kunkku ja luomakunnan KRUUNU?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu