RAJALLA HANKE

Miten on mahdollista, että rajalla hanke on jo nyt tuottanut voittoa, koska kaupunki on voinut siirtää sieltä 300 000 € terveyskeskuksen rakentamistoimintaan? Joko ne v**un parkkipaikat alko tuottaa voittoa?
3599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

TOTUUDENAIKA

Äänestä

ottaa asiohin kantaa....
Keskustellaan sellaisita asioista josta joku tietää jotain......

Äänestä

Olisko kaupungin sedillä käynyt niin hyvä munkki, että sinne kauppakeskuksen parkkihalliin on asennettu jo nyt parkkimittarit ja kauppakeskuksen rakentajat pysäköivät niille maksullisille paikoille. Tai saattavathan ne säilyttää vaikka villapaketteja parkkimittarin juuressa. Ja mittari raksuttaa yötä päivää!! Äkkiäkös näistä nyt 300 000 kertyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väärinajattelija kirjoitti:

Miten on mahdollista, että rajalla hanke on jo nyt tuottanut voittoa, koska kaupunki on voinut siirtää sieltä 300 000 € terveyskeskuksen rakentamistoimintaan? Joko ne v**un parkkipaikat alko tuottaa voittoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu