Kiihottavaa yhteydenpitoa

Kysyn nyt teiltä miehiltä suoraan: Voiko kukaan mies sukeltaa huimaan seikkailuun varatun naisen kanssa? Olen aloittanut viestittelyn erään hurmaavan miehen kanssa, mutta epäilyttää onko hän kuitenkaan valmis tällaiseen outoon seikkailuun?

En taida olla tavallinen nainen, kun tällaista pohdin, mutta en ole omasta mielestäni pahakaan, auttamattomasti ihastunut kylläkin. Miten mies saadaan kiinostumaan enemmän ja enemmän, tyrkyttämättä itseään? Kertokaa miehet! Oletteko miehet kuitenkin arkalasta kotoisin?
91583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ole kysymys arkuudesta, vaan jostakin hämärästä omantunnon ja oikeudenmukaisuuden ymmärtämisen ja reilunpelin tahtomisen jäänteestä, joka haraa muuten ehkä houkuttelevaa tilaisuutta vastaan. Kiva kuulla, että edes joillakin on vielä jotain arvoja jäljellä =)

Äänestä

Kyllä voi tuhannet ennen meitä ovat sen jo tehneet. Minä ainakin kiinnostun, kun viestin sisältö alkaa muuttua monella tapaa ymmärrettäväksi,ehkä jopa vähän aloitteenomaiseksi.Tätä tilaisuutta odotan omien viestieni suhteen tälläkin hetkellä,toivoisimpani olevani nyt tässä kirjoittamassa tätä sinulle viestieni kohde,olisitpa nainen hän jolle olen viestini osoittanut.

Äänestä
  • ...olisinkin ;)
    Kutkuttavaa jatkoa!

    Äänestä

  • Nainen kirjoitti:

    ...olisinkin ;)
    Kutkuttavaa jatkoa!

    se huorana oleminen oikein tuntuu??

    Äänestä

  • oikeus kirjoitti:

    se huorana oleminen oikein tuntuu??

    ..moiskis sullekin ;)

    Äänestä

  • Nainen kirjoitti:

    ...olisinkin ;)
    Kutkuttavaa jatkoa!

    Toivon että saavutamme molemmat tavoitteemme.On ainakin tehty jotain toiveemme eteen.Jatkoapa hyvinkin.

    Äänestä

ihan mielellään vieläpä! ja mieskin tahollaan varattu.. on meitä moneksi. onneksi =)

Äänestä

Mietippä ensin sitä, miltä sinusta itsestäsi tuntuisi, jos miehesi esittäisi saman kysymyksen...

Äänestä

Ilmanmuuta mies voi tehdä sen, Mies tekee mitä tekee ja mies vastaa itse teoistaan ( kuten Koskela sanoo Tuntemattomassa sotilaassa). On tietysti myös niin että kannattaa ensitöikseen selvittää itselleen ja ihastukselleen mitä on perimmiltään hakemassa tältä "seikkailulta". Mitäpä jos ihastuksesi haluaakin enemmän kuin pelkkää seikkailua, oletko huomioinut tämän mahdollisuuden. Kuten kaikissa suurissa seikkailuissa on tietysti se riski että voi menettää osan elämästään mutta voi myös voittaa jotain josta ilmeisesti haaveilet koska et muuten olisi lähdössä tähän seikkailuun ( olet tehnyt kuitenkin mielessäsi jo päätöksen ).
Tuomitsijoita kyllä löytyy kuten tuosta yhdestä viestistä jo sait huomata, lisäksi tulee tietysti ympäristön painostus siinä tilanteessa jos seikkailu paljastuu laajemmalle piirille.
Eikö mies ole jo kiinnostunut kun sanoit että olet aloittanut viestittelyn?. Pienellä kannustuksella, positiivisella asenteella ja olemalla oma säteilevä itsesi mies varmasti kiinnostuu, eikä se ole mielestäni tyrkyttämistä . Tämä tyrkyttäminen on minusta ikävä sana, eikö ole niin että me miehetkin tyrkytämme itseämme naisille?. Tavallaanhan se liittyy selkeästi tähän aloiteenteko-oikeuteen joka olisi muka miesten yksinoikeus !. Itse uskon että moni hiljainen ja ujohko mies on onnellinen naisen aloitteesta. Kyllähän tämä arkalasta kotoisin oleminen liittyy ihastuksesi odotuksiin sinun suhteen ja hänen elämäntilanteeseensa (poikamies/varattu/lapsia)? Kuten aina, monet tekijät vaikuttavat miehen kiinnostuksen määrään, suosittelisin rohkeasti kysymään ihastukselta itseltään.Kyllä mieskin on lopulta ajatteleva ja tunteva olento jolla on sydän vaikka sitä ei aina uskota. Onnea !!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen kirjoitti:

Kysyn nyt teiltä miehiltä suoraan: Voiko kukaan mies sukeltaa huimaan seikkailuun varatun naisen kanssa? Olen aloittanut viestittelyn erään hurmaavan miehen kanssa, mutta epäilyttää onko hän kuitenkaan valmis tällaiseen outoon seikkailuun?

En taida olla tavallinen nainen, kun tällaista pohdin, mutta en ole omasta mielestäni pahakaan, auttamattomasti ihastunut kylläkin. Miten mies saadaan kiinostumaan enemmän ja enemmän, tyrkyttämättä itseään? Kertokaa miehet! Oletteko miehet kuitenkin arkalasta kotoisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu