Maalinnut

Ihmiset sanovat ettei ole muka lintuja,ei piä paikaansa tai sitte mulla on hyvä tuuri.
3930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No jos sulla on ollu hyvä tuuri, eihän niitä sitte enää ole.
Nämä on vähän niinkuin ekakokijan naisjutut, sanon...

Äänestä
  • Ei kaikkia saa pyytää,pitäähän sinnekki jättää suvun jatkajat henkiin.

    Äänestä

  • Joopa joo kirjoitti:

    Ei kaikkia saa pyytää,pitäähän sinnekki jättää suvun jatkajat henkiin.

    On tainnu tosiaan saalis olla hyvä ;) Onneks olkoon...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joopa joo kirjoitti:

Ihmiset sanovat ettei ole muka lintuja,ei piä paikaansa tai sitte mulla on hyvä tuuri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu