Itseasiassa miehet ovat paremmannäköisä luonnostaan, nekin ns. kauniit naiset ovat yleensä vain voimakkaalla meikillä ja hiusväreillä yms. saatu kauniiksi kun taas ilman meikkiä ovat aivan hirveitä joten siksi mies on aina paremmannäköinen koska komea mies on omana luonnollisena itsenään komea ja taas luonnonkaunista naista ei löydy yleensä edes etsimällä.
Miehet viehkeämpiä
kuin naiset
3611
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
usein viehättävät miehet meikkaavat myös, olen huomannut (kuten esiintyvät taiteilijat)
esimerkiksi edesmennyt Mark Bolan oli paljon kauniimpi kuin miljoonat naiset sekä tietenkin Johnny Depp. Miten niin KAUNIS ihminen voi olla edes olemassa?
kuitenkin on sirommat piirteet ja silkkisempi iho kuin miehillä joka tekee naisesta viehkeämmän.
Miehiä arvioidaan yleensä miesten standardien perusteella ja naisia naisten. Asia saattaa tuntua mitättömältä, mutta jos esimerkiksi kuvittelet naisen naamaan miehen ihon, nainen näyttää aikamoiselta rupinaamalta ihan ihon suuremman karheuden vuoksi, ja mies naisen standardi-ihossa tuomittaisiin pikkusieväksi homoksi.
Hassuja nuo teini-ikäisten syväluotaavat analyysit näillä palstoilla. Ei ihme, että komplekseja ja traumoja on niin monella.