Miksi 4H jätti rojuja

Tervolassa oli kesällä metallinkeräys jota 4H oli järjestämässä. Jotkut pässit olivat tuoneet sopimatonta rojua ainakin Ylipaakkolan keräyspisteeseen. Siellä ne ovat vieläkin. Olisi luullut, että samainen 4H siivoaa nekin pois.
2332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kelpaamaton roju ei kuulu keräykseen. Viekööt loiset itse omat rojunsa, ei se muille kuulu.

Äänestä
  • Eikös sieltä muutamat yrittäneetkin viedä tarpeelliseksi katsomaansa romua, mutta se kiellettiin, koska 4H oli keräyksen järjestäneet omiin tarkoituksiinsa. Kyllähän se on niin, että se joka tällaisen keräyksen alulle panee, niin pitäisi sen verran olla järkeä, että siivoaa sotkunsa, olkoonkin ne sitten muitten aiheuttamia, varsinkin , kun ei niitä romuja olisi sinne tuotu, jos ei kyseinen järjestö sitä alulle pannut. Tosi huonoa mainosta Tervolan 4H:lle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tervolalainen kirjoitti:

Tervolassa oli kesällä metallinkeräys jota 4H oli järjestämässä. Jotkut pässit olivat tuoneet sopimatonta rojua ainakin Ylipaakkolan keräyspisteeseen. Siellä ne ovat vieläkin. Olisi luullut, että samainen 4H siivoaa nekin pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu