Kauneuden Paratiisilla on joku kouluttaja Oulussa .Mainostavat sitä Suomen kuuluisimmaksi kynsimuotoilijaksi. Millä perusteella kuuluisin.Itse en ainakaan ole aiemmin kuullut siitä mitään. Taitaa olla mainoskikka että kuuluisin...? Enkä ole tiennyt edes sitä että alalla on jotain kuuluisia.
Suomen kuuluisin
kuka se on
91025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...iiihana kynsigalleria sivuillaan....
höpötys!
hassu yhteensattuma... Nimittäin selailin googlen avulla toissailtana rakennekynsijuttuja, ja törmäsin tämän mr.manicuren sivuihin. Niitä lukiessa tuli fiilis että on varmaan rautainen ammattilainen, mutta nyt tämän viestiketjun luettuani mietityttää... Sinänsä ei ole minulle mitään merkitystä koska asun 600km päässä Oulusta mutta... http://www.mrmanicure.fi/index.html
Tässä on miehen saitti. Jatkaakseni vain tätä keskustelua... ;)
Korjatkaa, jos olen väärässä. Kynsimuotoilijan tai kynsiteknikon titteliä voi käyttää Suomessa kuka tahansa, koska ne eivät ole ammattinimikkeitä. Samalla tavalla on tittelin terapeutti kanssa. Eli minä voisin olla diplomikynsiterapeutti;)
No, asiaan. Minusta on mielenkiintoista ja hauskaa katsella taidolla koristeltuja kynsiä, mutta arjen ahertamisessa on varmasti tärkeämpää osata tehdä siistit peruskynnet ihan tavalliselle ihmiselle, ei kaikki halua maisemakuvia, kultauksia ja kuivakukkia kynsiinsä. Kaikki kunnia kuitenkin taidokkaille koristelijoille.
Uusi keskustelufoorumi on juuri avattu!
Foorumissa on YLEINEN RAKENNEKYNSIKESKUSTELU kaikille, mutta myös rekisteröitymisen ja PRO´s -käyttäjäryhmään liittymisen vaativa osasto VAIN AMMATTILAISILLE.
Kannattaa lukea kaikki mitä TERVETULOA -kategorian alla on foorumin tarkoituksesta, mainostamisesta...
Tämä uusi foorumi on tarkoitettu juuri tuohon tarpeeseen ammattilaisten omalle keskustelulle. Avoin rakennekynsikeskustelu on siellä lähinnä asiakaspalvelun hengessä, voimme antaa oikeaa tietoa rakennekynsistä jne. Foorumin tarkoitus on myös koulutuksellinen ammattilaisten ja alan opiskelijoiden kesken.
Löysin juuri netistä kyseenalaisen Wikipedian alun rakennekynsistä... http://fi.wikipedia.org/wiki/Rakennekynnet
Juuri tämän takia tarvitsemme oikeaa keskustelua....
RAKENNEKYNNET -keskustelufoorumi on ihan pari päivää sitten laitettu ylös, mutta jotkut ovat jo löytäneet tiensä sinne.
http://p3.foorumi.info/rakennekynnet
Olette kaikki todella tervetulleita!
-admin
ihan uuteen viestiketjuun....
Joo, suomalaiset on arkoja ottamaan kynsiinsä mitään vallan erikoista. Timantit jos kynsissä on lisäkoristeena, heti saa varautua kassoilla ym. paikoissa kertomaan uteliaille kynsiensä koko stoorin. Hämilleenhän siinä menee...Ainakin minä teen 90% "peruskynsiä"; ei mitään extra-koristeluja tms. Ja kyllä, tarjoan sekä uusille että vanhoille asiakkaille aina vaihtelua:koruja, värikärkiä jne., mutta ei iske; perussiistit kynnet on asiakkaan toiveena. Kyllä on tämä rakennekynsiala Suomessa ihan lapsenkengissä. Monesti asiakkailla ei ole mitään käsitystä esim. huolloissa käymisestä. Mutta toisaalta tässä tekijänä tuntee olevansa ihan pioneerijoukoissa, ihan edelläkävijänä ;)).
...kun näkevät niitä livenä, eli sinulla itselläsi. Minun asiakkaistani yli puolet pitää jatkuvasti kynsissään jonkinlaisia koristeita.
kovin kummoiset perusteet sille, että kouluttajaksi pääsee. Samu on tehnyt kynsiä parisen vuotta ja nyt kouluttajana?? Kertonee paljon siitä mihin KP panostaa.