Moikka. Olen ihan normaali vähän yli kolmekymppinen "villi" ja vapaa poikamies. Liikun ja urheienkin melko paljon. Viimeaikoina olen aina enemmän ja enemmän alkanut kiinnostua silmälasipäisistä tytteleistä? Jokin niissä vain viehättää. Jos kahdesta pitää valita niin aina kiinnostun siitä jolla on lasit... en tiedä mistä johtuu? Itselläkin on lasit joita tosin käyttelen harvemmin, lievät lasit kun ovat. En tiedä vaikuttaako se asiaan.
Heikona silmälasipäisiin
tytteleihen
20839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Meitä on moneksi joilla on kieroutunut seksuaalisuus.
kyllä paljon liikkumisen ja urheilemisen pitäisi tehdä immuuniksi tuollaisille mielihaluille. Jospa urheilet jotenkin väärin, harrastat esimerkiksi vinoutuneita/vinouttavia lajeja?
Pidä lasejasi! Komeat silmälasipäiset pojat/miehet ovat upeaa katseltavaa. Ainakin minun mielestä T:tyttö 28v ei laseja ainakaan vielä...:)
Niin namuja ja lasithan ovat muotia nykyisin. Niin hotteja...
Ensin vaikka leffaan/syömään sitten meille tai teille. Ps. lasit päähän niin olen melkoisen sulaa vahaa
Hetikö vai vasta huomenna?
musta kiinnostu.:) Yhdestä tässä nimeämättömästä syystä pitäis kai kohta jonkinlaiset silmälasitkin kai hankkia (näen nykyisin kauas verrattain huonosti), mut aika hyvä näkö mulla kyllä kaikenkaikkiaan on. Outoa olis varmaan käyttää silmälaseja, kun vuosikymmeniä pärjänny ilman.
Jos sun kiinnostus johtuu vain siitä, et ne tytsit on kursailemattomia?;) Ei ajattele silmälaseja dramaattisesti ulkonäön vievänä elementtinä, tms. (mist' mä tiedän). Realiteettiymmärystä?
:). Ties vaiks" kiinnostuisin? Se on helppoa lasit vaan päähän ja ulos varsinkin kun ei tarvitse käyttää muutakuin silloin kun huvittaa,,,Nihinkin tottuu. Ei lasit ulkonäköä vie vaan saattavat jopa piristää.
"Se on helppoa lasit vaan päähän ja ulos varsinkin kun ei tarvitse käyttää muutakuin silloin kun huvittaa,"
..mä sanoin, et ei o laseja.
"Ei lasit ulkonäköä vie vaan saattavat jopa piristää."
Tos on samaa ulottuvuutta, ku mullakin.:)
Niin voinhan olla nätti ilman lasejakin usein ne vaan tuovat sitä ilmettä lisää.
nainen. En tältä kantilta osaa nätteyteen ottaa kantaa.
kun käsittääkseni missään muussa maassa ei ole silmälasitiheys niin suuri kuin armaassa Suomessamme.
Mullakin on lasit, mutta en herraisä sentään pidä niitä julkisesti. Töissä vain, ja otan aina pois vaikka lähtisin vain vessaan tai hakemaan kahvia. Ne vain eivät kuulu mun imagooni eivätkä istu minäkuvaani. Elämä on paljon helpompaa kun kaikkea ei näe niin selvästi... :)
Tuollaista pinnallista käyttäytymistä ihmiseltä, joka väittää omaavansa hyvän itsetunnon?
En mä myöskään sheivaa päätäni, pukeudu hameisiin, pidä juurikaan koruja tai käytä jakkupukuja (viimeistä joskus ääritapauksissa). Jos nämä valinnat tekevät minusta pinnallisen, niin sitten olkoon niin.
Minusta pinnallisuus muuten ei ole itsetunnon vastakohta.
Mä en muuten käytännössä tarvitse laseja kuin lähityöskentelyyn (ja ovat sen verran vahvatkin, etten välttämättä sitten näe kunnolla metriä kauemmas), joten niiden pitäminen silloin kun se EI ole välttämätöntä, olisi musta taas pinnallista.
Kaljut naiset saa huomiota.
Oikeastaan ymmärsin väärin, ne olikin lukulasit? Harvemmilla nuorilla ihmisillä vaan on sellaiset. Yleensä ne on kaukolasit, jotka helpottavat jokapäiväistä elämää esim. liikenteessä ja aina kun täytyy nähdä paria metriä kauemmas. Esim. tuttavatkin tunnistaa jo matkan päästä.
Pinnallisuus ei tosiaankaan ole itsetunnon vastakohta, mutta vahvalla itsetunnolla varustettu ihminen uskaltaa olla aina sellainen kuin tarpeellista ja sellainen kun haluaa. Ei siinä enää ulkonäköään ja muiden mielipiteitä ajatella, kun lasit (tai joku muu) helpottavat omaa elämää merkittävästi ja itsetunto on kunnossa. Itselläni on kaukolasit, joiden vahvuus on juuri sellainen että ilmankin pärjäisin ja saisin jopa ajaa autoa, mutta en näe mitään mieltä alkaa niitä käytellä säästellen vaan sen takia, että näyttäisin joltakin muulta. Piilolinssitkin ovat turhan vaivalloiset. Olen mikä olen enkä siihen lupaa kysele muilta.
sitä mä en kaipaa enkä hae, ainakaan ulkonäköasioilla.
Ei mun maailmani siihen kaadu, että mulla on lasit päässä, mutta vaikka mulla on sellaiset ollut 16-vuotiaasta niin en tunne niitä omakseni, vaan aina lasit nokalla tiedostan ne siinä ja ne häiritsevät ja rajaavat näköpiirini kahteen osaan. Ja kyllä, minulla on vahvat plussalasit, joiden kanssa kaukonäkö on huomattavasti heikompi.
En mä tiedä muista, mutta totuuden nimissä kyllä mua sekin laseissa häiritsee, että ne tekevät silmistäni isot lautaset, ja huomaan, että ihmiset oikeasti kiinnittävät siihen huomiota. Varsinkin, kun vasen linssi on oikeaa paljon voimakkaampi.
kuitenkin jonkinlaisia itsetuntoasioita.
Vai jättäisitkö esim. kuulolaitteenkin käyttämättä, kun eihän se mikään kaunistus ole. Itse voisin vetää vaikka proteesi pään paikalla, eikä tuntuisi missään.
jollei siitä olisi haittaa.
Proteesi pään paikalle voisi tehdä hyvää itse kullekin joskus :)
Ma olen aina luullut, etta olen ainoa, joka pitaa silmalasillisista miehista!!! En ole koskaan ollut kiinnostunut miehesta, jolla ei ole laseja... Jannaa, etta meita on muitakin ja viela mieskin!
Ainakin minun mielestäni...