oli niin hyvin ilmaistu kannanotto, että tuon sen tähän uudelleen nähtäväksi:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000029483670
jos tämän palstan naiset pitäisi jaotella kahteen osaan, niin tekisin jaon näin:
- kovanaamat
- hihittelijä-myötäilijät
elikkä aikas teeskentelevää sakkia. missä on aitous?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000029483670
jos tämän palstan naiset pitäisi jaotella kahteen osaan, niin tekisin jaon näin:
- kovanaamat
- hihittelijä-myötäilijät
elikkä aikas teeskentelevää sakkia. missä on aitous?
Vastaukset 23
Vanhimmat
on rahalla ostetussa seurassa?
Huorien kanssa hempeily on varmaan ammatilaisesta huvittavaa.
Kyllä mun mielestä on huomattavasti aidompaa hempeillä oman naisen kanssa kuin maksaa jollekkin ja leikkiä sen kanssa seukkaamista.
ettei sinullekaan suomalainen "kovanaama" kelpaisi..
Suomalainen, mutta ei kylläkään kovanaama, vaan ihan tavallinen nainen.
Mitähän helkkaria minä tai minun kovuus liittyy sun huorissakäynteihin? Minä olen aito samaten se huora oli aito pannessaan rahasta, niin ettei epäselvyyttä syystä pitäis jäädä kenellekkään. Ainoa teeskentelijä taitaa olla se joka käy huorissa ja kuvittelee, että se on jotain elämää suurempaa. Siitä on kuule oikeasti sen huoran puolelta hellyydet sun muut kaukana kunhan esittää mukana. Tiedäthän? Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat.
Ihmeellistä touhua.. eka valitetaan kun suominaiset on lutkia kun ne on ollut sängyssä elämänsä aikana 30 miehen kanssa ja sitten samaan hengenvetoon lässytetään jotain aivan käsittämätöntä thaikkuhuorista jotka panevat viikossa sen 30 eri äijän kanssa eikä edes taatusti tunne mitään niitä äijiä kohtaan.
ei pidä provosoitua =)
Mä olen hyvässä vireessä aina näin aamutuimaan :D
Mä en ole oikeesti ikinä käsittänyt miten yli yhden miehen kanssa ollutta voidaan sanoa lutkaksi yms. ja sitten ne samat tyypit selittää että Viron, Venäjän ja Thaimaan huorat on niiiiiiin ihania ja ymmärtäväisiä jne. Taitaa pointti olla kansallisuudessa ja hyvässä kyvyssä pettää itseään oikein huolella ;)
semmoiset miehet on vaa niitä katkeria tyyppejä, jotka eivät tunne itseään, eivätkö ole äiskän helmoista päässy pidemmälle. Kertoohan sen jo tuo hortsujen ihannointikin, koska ei muualta saa tai ei kyvyt riitä saamaa ;DD
Sarjamurhaajamainoksesta huomautus
"Mainonnan eettinen neuvosto on antanut huomautuksen Nelosen mainoskampanjasta. Neuvoston mukaan Dexter-sarjan mainos oli hyvän markkinointitavan vastainen.
Mainos katsottiin ihmisarvon vastaiseksi ja liian pelottavaksi alle 15-vuotiaille.
Helsingin Sanomien NYT-liitteessä ja 7-päivää lehdessä julkaistussa mainoksessa oli kuva ihmisen päätä keittävästä sarjamurhaajasta"
STT
Dexter on hyvä murhaajien eliminoija ja Dean on kaikkein ihanin, parhain, täydellisin, komein, seksikkäin jne. jne. mies mitä voi päiväunissaan ikinä edes kuvitella.. aaaaaaaaahhhhh :DDDD
http://www.mycelebrityencounters.com/sites/mdarling/_files/Image/jensen sexy(1).jpg
Mulla ei ainakaan edes kävisi mielessä nanosekunttiakaan, että joku maksettu gigolo välittäisi minusta hevon sontaa ja pitäisin vielä sellaista aitoa miestä/suhdetta parempana. Noh, kukin tyylillään :D
fantasioita kriminaaleista, on huomattu...
noi mitään kriminaaleja ole vaan suoraselkäisiä vääryyksien oikojia ja pahan tappajia :D
tuli mieleen sarja 80-luvun lopulta, englanninkielinen nimi oli "Equalizier" se tyyppi ajoi hienolla jaggella
mitään tuollainen nimi.
sarjalla, "Tasoittaja"
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Equalizer
totuuden siemen, niin vaikeahan sitä on lähteä kiistämäänkään?
sehän oli englantilainen agentti joka laittoi jenkki trailer park roskaväkeä ojennukseen
Ainakin se että et ilmeisesti saa suomalaista
ettei savua ilman tulta...
Löytyy Thaikkulasta naisillekin hyvää seuraa. Yks tuttu nelikymppinen nainen on nyt muutaman kerran siellä lomaillut ja heti ensimmäisellä reissulla löysi nuoren parikymppisen miehen johon rakastui ja mies rakastui häneen. Nyt tämä nainen suunnittelee lähtevänsä vuodeksi sinne kun siellä on niin ihanaa. Thaimaalaisten ystävällisyys ja iloisuus on mannaa yrmyille suomalaisille eikä siinä mitään pahaa ole. On mukavaa kun on mukavaa. Jos sun mielestä suomalaiset naiset ovat teeskentelijöitä niin mikä estää sinuakin hakemaan aitoa naista jostain muusta maasta?
Tiedän yhden mukavan naisen Suomesta ja hän on nyt tyttöystäväni. Slaisuus on siinä, että jos nainen pitää miehestä niin se muuttuu pitämäänsä miestä kohtaan mukavaksi mutt aon aikamoinen mulkero samaan aikaan muita miehiä kohtaan.
Hyväksyn tämän ja ymmärrän tätä käytöstä täysin sillä suomalaiset miehet ovat aika tunkeilevia kiimaisessak iinnostuksessan naisia kohtaanm joten kannattaa katsoa peiliin jos yhtään kiinnostaa tietää mistä suomalaisen naisen tympeä suhtautuminen monia miehiä kohtana voi johtua.
Toisaalta moni hyvä mies saa kärsiä aiheetta muiden kusipäämiesten takia syyttä kun kusipäämiehet ovat sellaisia tunkeilevia pellejä.
Tuo pitänee paikkansa aika pitkälti. Jos kaikki kokemukset vastakkaisesta sukupuolesta on sitä että paskaa sataa niskaan niin on aika vaikeaa suhtautua positiivisesti siihen seuraavaan mahdolliseen kumppaniehdokkaaseen. Pitäisi silti pystyä siivoamaan pöytä puhtaaksi edellisistä kokemuksista. Loppujen lopuksi kun pintaa vähän raaputtaa niin kansallisuudesta riippumatta ihmiset ovat aika samanlaisia haluineen ja tunteineen.
Kyse oli suomalaisten naisten ja thaikkujen vertailusta. Ja totta on, että thaikut saavat karskista härmän mettäläisistä esiin aivan uskomattoman herkkiä piirteitä. Suomalaisista naisista ei siihen ole.