Uusi alku

Suru-Pekka

No niin ystävät. Aika rientää ja olen nyt löytänyt oman asunnon. Aivan loistava olo kun ei tarvitse asustella kavereiden nurkissa. Vaikeina hetkinä on mielestäni syytä ajatella eron syitä välillä toisinkin päin... Mitäs jos minä olisin ollut se, joka kyllästyi jne.. En tosiaan olisi jäänyt suhteeseen, joka ei antanut sitten niin yhtään mitään... Outoa. Tänään saan asunnon avaimet. Aurinko paistaa, vaikka ulkona sataa vettä :)

2

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samassa veneessä

      .uusi elämä alkaa kun saat kämpän kondikseen ja asetut paikallesi!alku aina hankalaa,lopussa kiitos seisoo vai miten se sananlasku menikään.
      itse ollut omillani pari kuukautta ja päivä päivältä voin paremmin.tietty noita juttuja ja menneitä pitää käydä läpi ja sitten katse eteenpäin.ehkä sinäkin ens kerralla muokkaat nimimerkkiäsi toiseen suuntaan..tsemppiä!

    • Tuttu tunne. Kyllä se aika aina...tai ainakin melkein aina, parantaa. Itselläni on joka päivä kanssa pikkasen parempi olo.

      Totta se on että vaikeeta välillä tekee, varsinkin illat ja yksin nukkumaan meneminen on pahinta. Silloin ikävä on kovimmillaan.

      Mutta minua on helpottanut ajatus siitä että tuolla jossain on sitten (toivonmukaan) se ihanuus minullekkin.

      Rakkaus toista kohtaa ei varmaan milloinkaan hellitä, mutta sehän kuuluu vain elämään. Ylämäkiä ja alamäkiä täynnä. Erot kuuluu elämää, ja se on vain hyväksyttävä.

      Kaikille tooosi paljon tsemppiä, jaksamisia ja haleja....:):)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      58
      7445
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2886
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      141
      1721
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1629
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1438
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1374
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      124
      1078
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      46
      789
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe