Lasit painaa

Elikkäs..

Oon harrastan uintia kohta 2vuotta ja nyt on tullut eteen semmonen ongelma, että lasit joko painavat kun niitä on käyttänyt tarpeeksi pitkään ( yli 30min ) sitte sattuu aivan hemmetisti silmistä tai sitte jos ei satu niin lasit vuotaa :S ..

Mikä eteen? kisoista olen laseja ostellut ja pari kertaa intersportista.
2464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ne ei satu ollenkaan. Merkki voi olla Arena. Käytä hieman astianpesuainetta veteen sekotettuna, kun lasit alkavat huurtua. Tietysti pitää kokeilla, että lasit sopivat kasvojen muotoon. Paina lasit kasvoille ilman remmiä. Jos ne ei putoa, ne on tiiviit.

Äänestä
  • on aina sovitettava, jotta löytää omalle kasvoille sopivan kokoiset. Jos tarjolla on vain muutama malli kaupassa, mene sellaiseen josta löytyy minimissään 5 mallia, jota sovitella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uimariii kirjoitti:

Elikkäs..

Oon harrastan uintia kohta 2vuotta ja nyt on tullut eteen semmonen ongelma, että lasit joko painavat kun niitä on käyttänyt tarpeeksi pitkään ( yli 30min ) sitte sattuu aivan hemmetisti silmistä tai sitte jos ei satu niin lasit vuotaa :S ..

Mikä eteen? kisoista olen laseja ostellut ja pari kertaa intersportista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu