Avoliitto ei ole mikään liitto !!

Ennen avoliitto sanottiin "huoriliitoksi"
ja sitä se nytkin on...

Haureus on suuri synti, mutta Jeeus voi sen antaa
sinulle anteeksi, jos vain teet parannuksen..

Usko Herraan Jeesukseen, niin sinäkin pelastut !!
kts.

www.kotisatama.net
www.saarna.net
71146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olemme olleet 19 vuotta yhdessä. Josta 18 vuotta asuneet yhdessä. Joten olemme avoliitossa ja vahvassa sellaisessa.

Äänestä

hurskastelijat jaksatte? tuomitseminen, viha, ymmärtämättömyys... ja titenkin tuo sinun "Jeeus"

"Hän tuli nyt Jeesuksen luo ja kysyi: "Mikä käsky on kaikkein tärkein?" 29 Jeesus vastasi: "Tärkein on tämä: 'Kuule, Israel: Herra, meidän Jumalamme, on ainoa Herra. 30 Rakasta Herraa, Jumalaasi, koko sydämestäsi, koko sielustasi ja mielestäsi ja koko voimallasi.' 31 Toinen on tämä: 'Rakasta lähimmäistäsi niin kuin itseäsi.' Näitä suurempaa käskyä ei ole."

rakastatko?

Äänestä

USKONNOT AIHEUTTAA VAAN SOTAA YMS!! eT se siitä sitten. ihme tuomitsemista

Äänestä

Eli siis kaikki esiaviollinen seksi on syntiä. Olet kuules hävinnyt taistelusi :D

Äänestä

Meillä ei tehdä syntiä koska emme usko jumalaan. Emme ole opiskelleet uskontoa, meitä ei ole kastettu, eikä meitä kiinnosta raamatun sanoma. Elämme normaalisti ja annamme muidenkin elää, emme tuomitse, koska se ei ole meidän tehtävämme. Miksikö emme usko, ehkä tuo aloittaja jo vastasi siihen omalla typeryydellään.
Kiitos vanhempiemme että antoivat meille mahdollisuuden nähdä maailman muutenkin kuin "jumalan pelossa". Isäni sanoin totean loppuun "vain uskovaiset tekevät syntiä", uskotteko että elämä on helppoa ilman turhia murheita ja katumusta tekemättömistä teoista?

Äänestä

En ymmärrä itsekkään, kuinka ihmeessä voi uskoa mihinkään, mikä on niin ristiriitaista kuin kristinusko.

Tämäkin kohta on "pyhästä kirjasta". Hyvän opetuksenhan tästä saa lapsilleen...

22 Heidän viettäessään kaikessa rauhassa iltaa kaupungin miehet, jotka olivat kelvotonta roskaväkeä, piirittivät talon. He tungeksivat oven takana huutaen vanhukselle, talon isännälle: "Tuo tänne se mies, joka tuli luoksesi. Me tahdomme maata hänet."

23 Silloin isäntä meni ulos miesten luo ja sanoi: "Älkää, hyvät miehet, tehkö sellaista pahaa tekoa, mieshän on minun vieraani. Älkää tehkö mitään niin hirveätä!

24 Kuulkaa, täällä on minun tyttäreni, joka on vielä neitsyt. Täällä on myös sen miehen sivuvaimo. Minä tuon heidät teille. Voitte tehdä heille mitä haluatte, vaikka raiskata heidät, mutta tälle miehelle älkää tehkö mitään niin hirveätä!"

Äänestä

Jeesus sanoi syntiselle naiselle mene äläkä enää syntiä tee ! Ihminen on niin hektinen että tarvitsee välillä synninpäästöjä niin uskovat kuin uskottomatkin sillä kyllä kaikilla on jonkinlainen omatunto jota pitää välillä puhdistaa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin se vaan on kirjoitti:

Ennen avoliitto sanottiin "huoriliitoksi"
ja sitä se nytkin on...

Haureus on suuri synti, mutta Jeeus voi sen antaa
sinulle anteeksi, jos vain teet parannuksen..

Usko Herraan Jeesukseen, niin sinäkin pelastut !!
kts.

www.kotisatama.net
www.saarna.net

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu