Nainen voi olla miehelle rehellisesti vain kaveri, mutta miehellä on aina taka-ajatuksena se että pääsisi panemaan naista.
"vain kaveri"miehet
Itsekin naisen kaveri
4593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En minäkään ole aivan yhtä kiinnostunut kaveeraamaan rumempien kamunaisteni kanssa.
Olen heteromies ja olen ihan oikeasti halunnut tutustua naiseen vain ystävänä.
Minulla on myös ollut naisia vain pelkästään kavereina!! Eli yleistykset roskalaatikkoon
Olen täysin eri mieltä, joten coit työntää noi yleistykses sanonko minne.
No, en täysin allekirjoita, koska se riippuu täysin henkilöstä. Tunnen useamman (hetero)miehen, joiden kaikki ystävät ovat naispuolisia. Kun joku näistä ystävistä sitten on heille kertonut muista tunteista, ovat raukkaparat säikähtäneet pahanpäiväisesti.
En ole varma, voiko puhtaasti kaverimielistä nais-miessuhdetta olla (lukuunottamatta homo&lesbo kaverisuhdetta...) Vaikka toinen olisi aivan vakuuttunut siitä, että suhde on pelkkää kaveruutta, se ei välttämättä toiselle sitä ole. Tai vaikka se juuri nyt olisi molemmille pelkkää ystävyyttä/kaveruutta, se ei tarkoita sitä, että se olisi aina ollut sitä molemmille tai että se aina tulisi olemaan sitä molemmille. Sekavaa.
Itselläni on tällä hetkellä useampi kohtuullisen läheinen miespuolinen ystävä - olen siis nainen. Mutta jokaisessa tapauksessa joko minä, mies tai molemmat ovat olleet toiseen osapuoleen ihastuneita. Seksiä ei mihinkään näistö suhteista sentään liity, vaikka yhdellä näistä miehistä ainakin jossain vaiheessa oli vahva aikomus kellistää minut... ;D Mutta kun näistä tunteista pääsee yli, pelkkä ystävyys ilman taka-ajatuksia on mahdollista. Se on ihan piristävää huomata.