miten saan jätkän ihastuu itteeni? oon ihan pirun ujo.. ja jos joku sanoo et "mee sanoo sille jotain..." niin mä en USKALLA.. ja sit jos menisin, se pitäiski mua ihan pellenä ja naurais ja levittäis juoruja musta... kertokaa esim. hyviä puheen aiheita
vaatetus
meikki
olemus
kaikki kelpaa..
kiitoksia =´)
vaatetus
meikki
olemus
kaikki kelpaa..
kiitoksia =´)
Vastaukset 4
Vanhimmat
ole oma itsesi, silloin olet rennompi ja mukavampaa seuraa. Jännittämistä ei kannata pelätä, se hälvenee ajan myötä ja on ihan ymmärrettävää. Vaatteet ja olemus ihan omaan tyyliin, jos jäbä ihastuu susta niin se pitää niistäkin. Jos ei uskalla jutella, laita vaikka ekaks kirje. Ilman riskinottoa ei voi mitään voittaa.
Hyviä puheenaiheita on mm. koulu, työ, harrastukset, musa, leffat, ym. ja kantsii kysellä myös toiselta väliin....;-) ja sit jos oot kiinnostunut oikeesti siitä, osoita se!
Mielestäni kukaan ei voi neuvoa sinua miten pukeutua tai meikata.Sinun tulee kerätä rohkeutta,olla oma itsesi ja keskustella kohteesi kanssa.Puheenaiheena voi olla melkein mikä vain mutta älä kerro kaikkea itsestäsi.Anna hänen kysyä..
Itsekin luulin että vieraat ihmiset ajattelevat minusta vaikka mitä mutta keräsin silti aina rohkeutta ja menin tutustumaan heihin.Kyllä se itseluottamus sillä kasvoi ja ujouskin unohtui.
tuskimpa pitäisi sinua pellenä..
itselläni ei ainakaan kävisi edes mielessä alkaa levittelemään kenestäkään mitäään huhuja.
Ainakin mä tykkäisin tekstarista, mut vielä enemmän tykkäisin, jos saisin kirjeen ja kaikkein eniten tykkäisin, jos saisin kuulla "sen" kasvotusten.