miten nainen isketään:
Eli tärkeintä on naisen kehuminen: "Vau, oot koko paikan kaunein typy". Nainen kiinnostuu kehuskelevasta miehestä, se on psykologiaa. Kannattaa myös käyttäytyä herrasmiehen tavoin, tarjota drinkki ja availla ovia yms. Pukeudu siististi, pese hampaasi, käytä dödöä. Älä ole ympäri kännissä.
Jos nainen ei sitten kiinnostukaan, syy ei ollut käytöksessäsi vaan naisessa, hänen elämäntilanteessaan tai kemioissanne.
Eli tärkeintä on naisen kehuminen: "Vau, oot koko paikan kaunein typy". Nainen kiinnostuu kehuskelevasta miehestä, se on psykologiaa. Kannattaa myös käyttäytyä herrasmiehen tavoin, tarjota drinkki ja availla ovia yms. Pukeudu siististi, pese hampaasi, käytä dödöä. Älä ole ympäri kännissä.
Jos nainen ei sitten kiinnostukaan, syy ei ollut käytöksessäsi vaan naisessa, hänen elämäntilanteessaan tai kemioissanne.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Naiselle ei IKINÄ osteta drinkkiä eikä avata ovia. Oven voi kerran avata jolloin se on vielä kohteliaisuutta. Muuten kommunikoit naiselle että yrität ostaa hänen kiinnostuksensa.
Hyvälle toki pitää tuoksua ja olla muutenkin puhdas. Pientä kiusoittelua ja itsevarmaa olemusta. Muuta ei tarvita.
No kyllä tuo riippuu aika paljon siitä kohteena olevasta naisestakin.
Moni nainen kyllä perääntyy heti jos tuntematon mies alkaa heti
heittämään jotain ylisiirappisia tai liioiteltuja kehuja.
Saa sellaisen kuvan, että mies yrittää heti lirkuttamalla
saada naisen petiin.
On toki paljon huomionkipeitäkin naisia, jotka riemastuvat
liioitelluista kehuistakin, vaikka tietävätkin että niissä
on puolet liikaa. Jotkut oikein kalastelevat kehuja.
Ei näin: "Vau, oot koko paikan kaunein typy."
Vaan näin: "Oot kapakan pantavin tamma."
"Oot kapakan pantavin tamma. Saanko astua sinut?"
Mua ainakin ärsyttää jatkuva kehuminen, ihan ok jos kerran sanoo jotain kohteliasta tutustumisvaiheessa, mut liika on liikaa. Ei toimi jos koko ajan pitää kehua. Drinksujen tarjoaminen, ei toimi. Jokainen ostaa juomansa itse, en koskaan pummaa, enkä tykkää sellasest jos väen väkisin ollaa juomia tyrkyttämässä vaik sanoo ei kiitos.
MIES: Jos haluat huonoitsetuntoisen typykän, jolle saat jatkossakin olla todistelemassa et oot nätti, ootoot niin käytä tuota taktiikkaa.
Käy myös pinnallisiin bimboihin "Khihih oonks mä oikeesti nätti tsihi".
Mullekin jatkuvasti jauhetaan kuin oon nätti ja muuta sontaa (mikä on kyllä totta kun laittaudun :D)mutta mieleni tekisi oksentaa noin latteita iskuyrityksiä kuunnellessa.
Ennemmin neuvoisin kaikkia miehiä tutustumaan itseensä ja olemaan sinut itsensä kanssa. Näin ihmisestä tulee rento ja hänen kanssaan on mukava keskustella.
Älä MISSÄÄN TAPAUKSESSA opettele ulkoa, mitä voisi sanoa ja puhu sellaisia kuin "käyksä tääl usein" tai "mites on ilta mennyt".
Itseeni tehoaa omaperäiset jutut ja erikoisten asioiden huomioiminen vaikka nyt baarin sisutuksessa tms. Ehdottomasti ihmisen täytyy puhua sellaisia asioita, mitkä sillä hetkellä päähän juolahtaa eikä niitä mitä on joskus jutellut ja huomannut niiden olevan hassuja juttuja.
Minua ainakaan ei haittaa jos mies vaikka jollain tavalla kämmäisi, päinvastoin joko rehellinen nauru tai suloinen nolous (ei sellainen voi vittu mä tapan itseni oon idiootti -nolous) huumorilla häystettynä.
Näin.
Pääsääntö on, että ole oma itsesi! Ja "Pukeudu siististi, pese hampaasi, käytä dödöä. Älä ole ympäri kännissä"
KYLLÄ!
Pitäisi olla itsestään selviä asioita, mutta eivät ikävä kyllä ole.
Vhittu mikä klisee mutta ikävä kyllä sekään ei toimi :D