jo testeissä?
Mä olisin kauhusta kankeana jos olis pelättävää.
Mä olisin kauhusta kankeana jos olis pelättävää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ole tapana ukkomiehiin sekaantua ;)
Ei ole aiheetonta pelätä tartuntaa rovaniemellä.
Kuka idiootti ajattelee että sen voi saada vain suoraan tältä hiv-mieheltä?
Kuvittelepa tämä skenaario: joku kevytkenkäinen tyttö sekstaa sen "hakkaraisen" kanssa. Tämä tyttö alkaa seurustelemaan jonku kivan nuoren miehen kanssa, ero tulee, poika jatkaa uuteen suhteeseen. Molemmat käyvät s-tautitesteissä ennen suojaamattoman seksin aloittamista. Mitään tauteja ei löydetä, koska tk:ssa ei testata hiviä jos ei ole varmasti syytä epäillä sitä. Ja siten mahdollinen HIV leviää myös tähän valveutuneeseen tyttöön ja heidän yhteiseen lapseensa.
Neljä elämää pilalla yhden ihmisen välinpitämättömyyden/julmuuden, kahden ihmisen huolimattomuuden ja tk:n käytäntöjen vuoksi.
Mietipä sitä.
Joko olet lukenut ettei se tartu joka kerta !!
Miksi sitten lks:n lääkäri lehdessä ilmoitteli että testausinnokkuus on kasvanut?
Kylläpä ite olen testiin aina halutessani päässyt.
Itselläni tuli ainakin mentyä testeihin, vaikka en kyseiseen tyyppiin ole siinä suhteessa tutustunutkaan. Sen verran sai kuitenkin jaloilleen, että päätti lähteä katsomaan. Eihä sitä ole kiva kuulla jos tuollainen on, mutta saa ainakin sitten tietää ettei tartuta muita mikäli tulos ei olekkaan negatiivinen.