Minusta ei ole luonnollista ja todellakaan normaalia antaa lasten nähdä tuollaista "tennis-sukka menoa!" Mitä Red Hot Chilipeppers tekee!Eivätkö ne ajattele yhtään!Aina kun tulee radiosta musiikkia käännän kanavan toiselle,etteivät lapset vain saa huonoja vaikutteita!
RED HOT CHILIPEPPERS!SHIT!!!!!
Helinä
13473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Red Hot Chili Peppers on hyvä!
Vai lapset saa huonoja vaikuuteita? hehehehehehe
Idioottimaista Mikki Hiiri-viihdyketta latva-B-jengille ja heidän lapsilleen.
Tuon yhtyeen pojat ovat kai Amerikan kansalaisia jotka alunperin Puolasta tai Neuvostoliitosta kotoisin.
Sinä et ainakaan ole tutustunut ko. bändiin tai heidän biiseihinsä, sanoihin ym. Miksi ylipäätään kommentoit asiaa, kun et siitä mitään tiedä? Ärsyttävää. Jos tietäisit jotain, niin sitten voisit kritisoida. Kiedisin isoisoisä oli liettualainen, mutta hänessä on paljon muutakin "verta", mm. intiaaniverta. http://www.angelfire.com/ns/anthonykiedis/biography.html
NL- tai puolalaisverta ei löydy tästä bändistä :) Ja mitä sitten vaikka löytyisikin?
Huippuhyviä muusikoita, eivätkä sitä paitsi ole vuosikausiin hyppineet "munasukissa", se kausi kuului poikien nuoruuteen. On kkummallista, että ne jotka eivät koskaan ole kunnolla tutustuneet RHCP:n musiikkiin (tai eivät sitä pidä), ovat selvästi juuttuneet tähän sukkajuttuun. Eihän se ole mikään keskeisin juttu tässä asiassa, keskeistä on MUSIIKKI!!!
En ole nähnyt tuota videota mutta tiedän että idioottimaista valtavirta-roskaa.
Rock-musiikki on kuollut, jäljellä ovat vaan nuo McDonaldsin sponsoroimat huonoa makua edustavat pellet.
Kirjoititpa sellaista sontaa, etten jaksa edess kommentoida.............................
voisitko lopettaa tämän tällä palstalla provosoimisen? En jaksa sinua enää. Jos et pidä RHCP:stä tai sen faneista, niin mitä sitten? Luuletko että se jaksaa kiinnostaa enää? Hanki elämä (jostain muualta), olet SÄÄLITTÄVÄ!
Voisitko myös kertoa, mistä musiikista sinä (kaikessa paremmuudessasi) pidät? Voisin vaikka huvikseni alkaa haukkumaan ja mustamaalaamaan sitä musiikkia täällä ;), vaikken siitä mitään tietäisikään. Ja By The Way: rhcp ei ole käyttänyt niitä tennissukkia tosi pitkään aikaan, eikä heidän biisiensä sanat ole nykyään läheskään niin kauheita (lue: härskejä) kuin ennen eli jopa vaikka SINÄ (= heikkohermoinen hysteerikko) voisit kuunnella heidän musiikkiaan nykyään. Tutustu asiaan ennen kuin kirjoitat mitään.
Lukekaapa huviksenne kaikki Helinän aiemmat keskustelunavaukset ja päätelkää siitä, millainen ääliö se on...
Red hot chilipeppers rulaa!!! se on paras!!! Miten säö et voi pitää siitä!!!!! Can´t stop on paras!!!! jee!!!!! Ja mä oon joku 13 v et silleee!!! RED HOT CHILIPEPPERS RULEZ!!!!!
Red hot chilipeppers rulaa!!! se on paras!!! Miten säö et voi pitää siitä!!!!! Can´t stop on paras!!!! jee!!!!! Ja mä oon joku 13 v et silleee!!! RED HOT CHILIPEPPERS RULEZ!!!!!
Eikös ne oo jotain 20 vuotta soittanu mutta ei oo kyllä mulle ainakaan tullu kadulla vastaan ketään joka kävelee pelkkä tennis sukka päällä.
Ja kyllähän akuankka on vähintään yhtä vaarallinen. Ilman housuja viihtvyä merimies ei todellakaan oo kovin hyvä idoli lapsille.
XD
joo, voi kai joku omalaatuinen ihminen saada niistä huonoja vaikutteita, mutta ne sukat on jo aika vanha juttu ja en oo kyllä nähny ketään jolla roikkuis sukka munassa :D
Ja vähän huono lasten on sitä olle näkemyttä. ks. hesarin nyt-kesämenot liite. siitä helinä varmaan ton jutun keksikin.
Ehkä Helinä on ite koittanut niitä sukkia, eikä ..tai no joo, mä oon hiljaa.
...Haista pitkä vittu...:)
Ei muuta kun tennarisukat munaan ja kaupungille hillumaan :D
RHCP Rulz (luonnollisesti) !
aha.. no laita se radio vaan kiinni, ei kaikkien tartte samaa musaa kuunnella.
mielenkiintoista, että olet tätä mieltä. Mietitäänpä Britney Spearsia tai Aguileraa. ovatko he sitten HYVIÄ ROOLIMALLEJA nuorille? anorektikkoja ja myyvät seksillä???
Rhcp on tunnettu "vapaudestaan" ja he eivät kuluta koko päivää miettiessään sitä, mitä keikoillansa pukevat päälleen, kuten esim. joku Backstreet boys..
Mun mielestä ne sais ihan mielellään käyttää vieläkin tennissukkia. mielelläni minä heitä katselen eikä minusta ole tullut mitään huume-narkkari-hörhö-sekopäätä vaikka oon kuunnellut heidän musaansa jo monta monta vuotta. Jatka vaan sitä kanavan vaihtelua jos haluat -tämä on vapaa maa helinä.
Eli housut pois ja back to the nature