Mennään Mummolaan

äityli050607

Minulla on ongelma... :o)
Olen säästänyt vanhat äänikasetit omasta lapsuudestani. Kaikki muut vanhat lastenlaulut olen löytänyt cd muodossa, mutta tätä Mennään Mummolaan kasettia en. Alkuperääkään en tiedä sen koommin kuin, että se on AAC-opisto Ky:n tuotanto 1983. Oma äitini meinasi, että oliskohan ollut K-kaupan mainos kasetti tai jotain. Onkohan kenelläkään tietoa tämän alkuperästä, olisi niin ihana saada kuunteluttaa lapsillani. Taikka onkohan mahdollista jossain muuttaa kasetti cd muotoon?

1

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mörkömörkömörkö

      Saa ne biisit siirrettyä cd:lle melko helpostikin, jos vain joltain tuntemaltasi henkilöltä löytyy asianmukaiset välineet tuohon toimenpiteeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      480
      8507
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5830
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4772
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4625
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      69
      4137
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3759
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1698
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      96
      1231
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      869
    Aihe