Ois se vaan helppoo...

...olla nainen; ei tarvis juuri muuta ku olla nätti ja päästä hyviin (rikkaisiin) naimisiin..:))
6884
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kuinkahan kauan pelkkään rahaan/nätteyteen perustuva suhde kestää?
mitäpä luulet?

eikä sitä paitsi oo niin helppoo olla nätti nainen.Naiset on kateellisia, puhuvat paskaa ja syrjivät. Miehet kohtelee bimbona.

Äänestä

Tiedätkö että rikkaus ei tuo rakkautta, se vain rauhoittaa..
Helppoa ei ole löytää miestä näin kauniina naisenakaan...
Ottaisin heti miehen joka välittäisi aidosti
ja todella rakastaisi...
Mutta onni ei tule etsien, se vain ehkä tupsahtaa eteen joskus.

Äänestä
  • että olet mielestäsi kaunis. Sun pitää olla sen kivan ja rakastavan miehen mielestä kaunis.

    Kaikki naiset on kauniita, jos kysytään siltä baarin pillunvonkaajalta.

    Mutta oikeasti veikkaisin, että sussa täytyy olla joku paha luonnevika tai sulla on rima liian korkealla siihen sun "kauneuteen" nähden.

    Äänestä

  • välittäisin aidosti ja rakastaisin sinua, en pysty olemaan rakastumatta jos nainen vähänkin aikaa mun lähellä on, vaikkei nainen minusta itse edes välittäisi, mutta semmoisia pyyteitä naisilla ei ole vaikka pieni osa jostain syystä niin miehille sanookin, vaan raha on tärkeää ja sitä mulla ei ole, toisille naisille naiset sitten puhuvatkin lähinnä siitä mitä mies omistaa ja tai ei omista.

    Äänestä

  • Piru kirjoitti:

    että olet mielestäsi kaunis. Sun pitää olla sen kivan ja rakastavan miehen mielestä kaunis.

    Kaikki naiset on kauniita, jos kysytään siltä baarin pillunvonkaajalta.

    Mutta oikeasti veikkaisin, että sussa täytyy olla joku paha luonnevika tai sulla on rima liian korkealla siihen sun "kauneuteen" nähden.

    olet, kauneus on katsojan silmässä.
    Mutta miehet joiden kanssa olen jutellut, ovat kyllä pitäneet minua luonteeltani ihan mukavana ja hauskana naisena.
    En todellakaan tiedä onko rimani sitten korkealla jos odotan yleistä siisteyttä ja mukavaa ulkomuotoa ja sitä, että mies ei ole ihan myötälaitasessa. Miehen ei tarvitse olla "komea" mutta usein käy myös niin, että nämä ns. tavalliset miehet eivät uskalla tulla edes juttelemaan, ovatkohan saaneet liian monet pakit...

    Äänestä

  • päälle kolmikymppinen, ei o... kirjoitti:

    välittäisin aidosti ja rakastaisin sinua, en pysty olemaan rakastumatta jos nainen vähänkin aikaa mun lähellä on, vaikkei nainen minusta itse edes välittäisi, mutta semmoisia pyyteitä naisilla ei ole vaikka pieni osa jostain syystä niin miehille sanookin, vaan raha on tärkeää ja sitä mulla ei ole, toisille naisille naiset sitten puhuvatkin lähinnä siitä mitä mies omistaa ja tai ei omista.

    että joku todella välittääkin. Raha ei todellakaan tuo rakkautta, olen sen itse huomannut. Mutta tosin odotan, että miehellä on perustalous kunnossa, siis säännöllinen palkkatulo, niin että pystyy laskunsa maksamaan, itseltäni en enempää vaadi, miksi siis muilta.
    Hyvää jatkoa sinulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wrong gender kirjoitti:

...olla nainen; ei tarvis juuri muuta ku olla nätti ja päästä hyviin (rikkaisiin) naimisiin..:))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu