Aloitin uuden sivun.
Tänään oli minun punnituspäivä ja paino tällä
hetkellä 72,1 kg, pudotusta 2,3 kg kahden viikon aikana.
Kävin lauantaina ja eilen oikein kunnon lenkillä, johtuuneko hyvä painon pudotus siitä.
Ruokavalioni on ollut suurin piirtein samanlainen koko kahden viikon ajan, syön paljon vihanneksia ja tehnyt erilaisia kasvisruokia.
Eipä tässä muuta kuin hyvää alkavaa viikkoa
Ennen joulupukin tuloa
9
614
Vastaukset
- Kikka
0,5kg Onneks joulupukin tuloon on vielä aikaa:)Toisaalta ei tainu olla puhetta minkä vuoden joulusta on kysymys:)
- cinnamon86
Paino tällä hetkellä 71,3kg. Pudotusta viime viikkoon siis 0,4kg, kokokonaispudotus 2,3kg. En oikein pysynyt ruodussa viime viikon aikana, tuli herkuteltua kaverin synttärien kunniaksi yms.. Mut kai tää projekti pikku hiljaa tässä etenee.
- rasvaapolttaa
Saako tälle palstalle kirjottaa muut kuin vain ne jotka kuuluu jo teidän klubiin? =)
Olen nainen 23 vuotta, painoa 80 kiloa noin ja pituutta 163. Olen laihdutellut vaikka kuinka kauan, välillä onnistunutkin, useimmiten en.
Nyt miulla on jo pitempään menny niin et yhden viikon laihdutan, toisen, lihon, kolmannella laihdutan lihomisen pois, neljännellä lihon...eli ei mitään järkee!
Nyt olis kiva jos sais jokusen kilon pois jo enne joulua ja sitte joulun jälkeen tietysti laihis taas jatkuisi.
Kirjoitelkaa... - Shamu
rasvaapolttaa kirjoitti:
Saako tälle palstalle kirjottaa muut kuin vain ne jotka kuuluu jo teidän klubiin? =)
Olen nainen 23 vuotta, painoa 80 kiloa noin ja pituutta 163. Olen laihdutellut vaikka kuinka kauan, välillä onnistunutkin, useimmiten en.
Nyt miulla on jo pitempään menny niin et yhden viikon laihdutan, toisen, lihon, kolmannella laihdutan lihomisen pois, neljännellä lihon...eli ei mitään järkee!
Nyt olis kiva jos sais jokusen kilon pois jo enne joulua ja sitte joulun jälkeen tietysti laihis taas jatkuisi.
Kirjoitelkaa...Tottakai tänne pääsee mukaan :)
kaikille. Mun viikko meni /- 0 kg, mut en lannistu. Huomenna menen shoppaileen ja siinä jos missä tulee niitä askelia. Hyvää viikonjatkoa kaikille.
- [Micci_67]
En pystynyt kirjautumaan sisään jostain syystä.
Mulla on nyt parissa viikossa paino pudonnut sellaiset 1,2kg, paljon paremmin kuin osasin odottaa. Liikunta on nyt jäänyt ihan liian vähälle kun nuo ilmat meni niin kylmiksi, mutta täytyy yrittää tsempata itseään täällä kotona tekemään enemmän.
Tällä hetkellä olen hiukan edellä tavoitteesta, joten nyt näyttää siltä että tavoitteen saisi saavutettua tämän syksyn aikana.- Kikka
500g,väärä suunta hiukan:)
- pirre
vaan kaikille. Eilen oli taas minun punnituspäivä ja pudotusta viime viikosta 400g,
kokonaispudotusta yht 2,5 kg.
Kaapistani löytyy ihan uusi vaatekappele joka ei ole mennyt päälle ja nyt kokeilin niin just sopii mutta ei voi pitää vielä päällä,otankin siitä nyt uuden tavoitteen että saan sen vielä sopimaan päälleni.
Liikunta on kyllä yksi tärkeä osa tässä painon pudottamisessa.
mun tulokseni on aika laiha eli -200g. Mutta on sekin parempi kuin ei mitään. Kävin just tunnin sauvakävelylenkillä ja nyt on uupunut olotila. Mut onneks tuli lähdettyä. Nyt voin loppuillan tehdä muuta ei tartte ajatella lenkillelähtöä. Kyl se tästä lähtee ku tarpeeks potkii perseelle ja pakottaa itteensä. Mites muilla on menny?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti27245763Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5011410Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy22510998Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399810Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908648Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2836705Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti23385Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.253083Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j13027Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle42943