Ennen joulupukin tuloa

pirre

Aloitin uuden sivun.
Tänään oli minun punnituspäivä ja paino tällä
hetkellä 72,1 kg, pudotusta 2,3 kg kahden viikon aikana.
Kävin lauantaina ja eilen oikein kunnon lenkillä, johtuuneko hyvä painon pudotus siitä.
Ruokavalioni on ollut suurin piirtein samanlainen koko kahden viikon ajan, syön paljon vihanneksia ja tehnyt erilaisia kasvisruokia.
Eipä tässä muuta kuin hyvää alkavaa viikkoa

9

627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kikka

      0,5kg Onneks joulupukin tuloon on vielä aikaa:)Toisaalta ei tainu olla puhetta minkä vuoden joulusta on kysymys:)

    • cinnamon86

      Paino tällä hetkellä 71,3kg. Pudotusta viime viikkoon siis 0,4kg, kokokonaispudotus 2,3kg. En oikein pysynyt ruodussa viime viikon aikana, tuli herkuteltua kaverin synttärien kunniaksi yms.. Mut kai tää projekti pikku hiljaa tässä etenee.

      • rasvaapolttaa

        Saako tälle palstalle kirjottaa muut kuin vain ne jotka kuuluu jo teidän klubiin? =)
        Olen nainen 23 vuotta, painoa 80 kiloa noin ja pituutta 163. Olen laihdutellut vaikka kuinka kauan, välillä onnistunutkin, useimmiten en.
        Nyt miulla on jo pitempään menny niin et yhden viikon laihdutan, toisen, lihon, kolmannella laihdutan lihomisen pois, neljännellä lihon...eli ei mitään järkee!
        Nyt olis kiva jos sais jokusen kilon pois jo enne joulua ja sitte joulun jälkeen tietysti laihis taas jatkuisi.
        Kirjoitelkaa...


      • Shamu
        rasvaapolttaa kirjoitti:

        Saako tälle palstalle kirjottaa muut kuin vain ne jotka kuuluu jo teidän klubiin? =)
        Olen nainen 23 vuotta, painoa 80 kiloa noin ja pituutta 163. Olen laihdutellut vaikka kuinka kauan, välillä onnistunutkin, useimmiten en.
        Nyt miulla on jo pitempään menny niin et yhden viikon laihdutan, toisen, lihon, kolmannella laihdutan lihomisen pois, neljännellä lihon...eli ei mitään järkee!
        Nyt olis kiva jos sais jokusen kilon pois jo enne joulua ja sitte joulun jälkeen tietysti laihis taas jatkuisi.
        Kirjoitelkaa...

        Tottakai tänne pääsee mukaan :)


    • kaikille. Mun viikko meni /- 0 kg, mut en lannistu. Huomenna menen shoppaileen ja siinä jos missä tulee niitä askelia. Hyvää viikonjatkoa kaikille.

    • [Micci_67]

      En pystynyt kirjautumaan sisään jostain syystä.

      Mulla on nyt parissa viikossa paino pudonnut sellaiset 1,2kg, paljon paremmin kuin osasin odottaa. Liikunta on nyt jäänyt ihan liian vähälle kun nuo ilmat meni niin kylmiksi, mutta täytyy yrittää tsempata itseään täällä kotona tekemään enemmän.

      Tällä hetkellä olen hiukan edellä tavoitteesta, joten nyt näyttää siltä että tavoitteen saisi saavutettua tämän syksyn aikana.

      • Kikka

        500g,väärä suunta hiukan:)


      • pirre

        vaan kaikille. Eilen oli taas minun punnituspäivä ja pudotusta viime viikosta 400g,
        kokonaispudotusta yht 2,5 kg.
        Kaapistani löytyy ihan uusi vaatekappele joka ei ole mennyt päälle ja nyt kokeilin niin just sopii mutta ei voi pitää vielä päällä,otankin siitä nyt uuden tavoitteen että saan sen vielä sopimaan päälleni.
        Liikunta on kyllä yksi tärkeä osa tässä painon pudottamisessa.


    • mun tulokseni on aika laiha eli -200g. Mutta on sekin parempi kuin ei mitään. Kävin just tunnin sauvakävelylenkillä ja nyt on uupunut olotila. Mut onneks tuli lähdettyä. Nyt voin loppuillan tehdä muuta ei tartte ajatella lenkillelähtöä. Kyl se tästä lähtee ku tarpeeks potkii perseelle ja pakottaa itteensä. Mites muilla on menny?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4387
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe