Cambridgen kuuri

onks kukaan kokeillu tota dieettiä? Miltä ne litkut maistuu? kokemuksia?
2605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alku oli aika hankalaa, mutta sitten kuuriin alkaa tottua. Cambridge-tuotteet mielestäni parhaimman makuisia vlcd-tuotteita (etenkin makeat pirtelöt). Välillä hieman heikotti, jos ateriavälit liian pitkät.

Äänestä
  • Täällä menossa 11 päivä Cambridge-maitojuomilla. Eka viikko oli yllättävän helppo pienehköjä päänsärkyjä lukuunottamatta. Olo oli ihan hyvä, kun sai nesteet kropasta pois. Kyllä välillä on ollut lähes sietämätön nälkä ja vatsa kurnii ajoittain. Kuuma tee on auttanut nälän tunteeseen hetkellisesti. Ekan viikon saldo oli -3,5kg. Olettaisin, että nyt paino tippuu 1-2 kg viikkovauhtia ja hidastuu vielä viikkojen edetessä. Kärsivällisyyttä tarvitaan ja voimia hallita mielitekoja. Maitojuomat on todella hyvänmakuisia. Shakerissa olen saanut jauheen sekoittumaan veteen kokkareita jättämättä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palllero kirjoitti:

onks kukaan kokeillu tota dieettiä? Miltä ne litkut maistuu? kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu