Onko kokemuksia väkivaltaisesta miehestä, joka kieltää tekonsa tapahtuman jälkeen? Seurustelin tällaisen miehen kanssa ja perusteli tekojaan että olin hänet siihen ajanut tai kutsui sitä "kiinnipitämiseksi" kun oikea nimitys olisi ollut kuristaminen... Alussa ajatteli, et eihän tää oo mitään kun ei jäänyt edes kunnollisia mustelmia, mutta kun alkoi uhkailla vielä syntymätöntä lapseamme, päätin että riittää. Toivottavasti pääsisin kokonaan eroon kyseisestä tapauksesta.
Väkivaltainen mies...
meeb
3711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
onko vauva jo syntynyt ja miten juttu etenee... ma odotan vauvaa ja mies on valilla kayny kiinni. nyt yrittaa olla kunnolla...mutta silti asia vaivaa henkisesti etta milloin taas. aina syyttaa mua kun joutui taas kayda kiinni
vähättelee tai puolustelee fyysistä väkivaltaa. Fyysinen väkivalta on aina väärin, selityksistä viis. Ota yhteys vaikka perheneuvolaan, jos haluat parantaa parisuhdettanne tai lähde syntymättömän lapsen kanssa. Älä jää, jos mies ei muutu.
kantsii jättää se mies.. mun äiti meinaan kesti aikoinaan faijaa 20 vuotta, aina muutaman kerran viikossa faija hakkas mutsin melkee ihan veriseks.. ja kyl se kävi meihin lapsiinki kiinni, mulla on siitä muistona poskessa mukava arpi, kun aikoinaan faija heitti mut seinään, olin sillon 6v. lensin tietenki suoraa seinään ja siit pöydän kulmaan, pää edellä.. siis se kusipää paska, pilas meijän lapsuuden . aina lupas muuttua, mut ei..
joten kannattaa jättää se, jos vähänki alkaa uhkailemaan!! tai jos oot tyhmä ni älä jätä, muista sit et sua on varotettu!