Tänään olkoi

Tavotteena olis laihtua 200g päivässä.Onko se oikeesti edes mahdollista.Painan nyt 60kg.
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

0,5 - 1 kg viikossa on sopiva tahti. Pysyvän tuloksen varmistamiseksi sinun täytyy myös syödä riittävän monipuolisesti, jotta saat kaikki tarvitsemasi ravintoaineet. Jos esim. saat ravinnostasi liian vähän valkuaista, menetät lihasmassaa, mikä taas hidastaa aineenvaihduntaasi ja laihtuminen vaikeutuu. Ole siis tarkkana, mitä syöt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihdutuskuuri kirjoitti:

Tavotteena olis laihtua 200g päivässä.Onko se oikeesti edes mahdollista.Painan nyt 60kg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu