Matkalle pitäisi päästä (golfaamaan). Kuinka tarkkaan Finnairilla valvotaan ettei bägi paina yli 15 kg? Onko joku joutunut pakkaamaan uudelleen/maksamaan lisää? Onko joku saanut sopimaan kuljetuspussiin kahta bägiä - tietysti mahd. pieniä, ja siitä jatkokysymys että löytyykö ylipäätään niin pieniä/joustavia/kevyitä?? Itselläni on 'normaalikokoinen' kärrybägi pyörillä varustettu kuljetuspussukka. Ne yhdessä 12 (grafiittivarsi)mailaa kengät ja muutama pallo painavat jo 15 kg. Mailoista voin kyllä jättää osan pois, ja pallojakin saa paikan päältä, mutta suurin ongelma taitaa olla löytää jonkinlainen minibägi. Onko kokemuksia??
mistä kevyt bägi
3
722
Vastaukset
- raahaaja
Kantobägi koko mailasetin kanssa ja "normaaleine" tarvikkeineen painaa helposti alle 15 kg. Kun pelaat vieraspelaajana kuuluvat kärryt greenfeehen joka tapauksessa. Kantobägi on helppo kiinnittää kärryihin ja kantaminenkin on ihan varteen otettava vaihtoehto.
- okaa
se on ihan sama kunhan se bägi ei 25kg:tä paina, se 15 kiloo on vaan viitteellinen paino.
- Anonyymi
okaa kirjoitti:
se on ihan sama kunhan se bägi ei 25kg:tä paina, se 15 kiloo on vaan viitteellinen paino.
Mä kun olen reissunnut golfbägin kanssa niin maksan lisämaksun ja se saa olla painoltaan 25 kg, ja siihen mahtuu vaikka mitä ? Tämä ollut tosin kaukolennoilla ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006514
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313890törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303305Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471043Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889