Vouhotus rasvasta

Lueskelin noita mattilan laittamia luotettavan oloisia linkkejä missä kerrottiin ettei kolesteroli aiheutakkaan verisuonten tukoksia, koska se ei tunkeudu ja tartu suonen seinämiin, kuten on luultu. Trasnsrasvoja voi siis huoleti popsia voin ohella, sillä molemmat on kolesterolin suhteen kelpo kamaa. Lohduttavaa kuultavaa;)
6340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näähän on täällä kielettyjä rasvoja. Floorat ja kaikki.

Äänestä

omaan järkeen ja logiikkaan. Elämää ei voi joka kerta muuttaa sen mukaan, kun joku tulee kertomaan jotain uutta. Jää elämä elämättä.

Äänestä

Eikö se ole jo kaikille selvää että teolliset transrasvat ovat ihmisille vaarallisia.

Äänestä
  • Sitä "pahaa" kolesteroliahan niistä transrasvoiosta vaan tulee ja sehän ei enää olekkaan vaarallista. Ainakin jos mattilan linkkeihin on uskominen ja miksei olisi? Hänhän on tutkinut asiaa, minä ainakin uskon!

    Äänestä

  • olla... kirjoitti:

    Sitä "pahaa" kolesteroliahan niistä transrasvoiosta vaan tulee ja sehän ei enää olekkaan vaarallista. Ainakin jos mattilan linkkeihin on uskominen ja miksei olisi? Hänhän on tutkinut asiaa, minä ainakin uskon!

    sanotaan että teollinen transrasva ei olisi vaarallista?

    Äänestä

  • VHH-peikko kirjoitti:

    sanotaan että teollinen transrasva ei olisi vaarallista?

    Kolesteroli ei ole vaarallista, näin sanottiin linkissä, jonka hän tosin poisti, mutta löytynee tuolta aiempaa. Transrasvojen vaaranahan on juuri pidetty tuota pahaa kolesterolia, joka ei olekkaan enää vaarallista. Kelpo rasvaa muiden joukkoon, ilmeisesti teollisuus on tämän tiennyt jo kauan sitten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turhaa? kirjoitti:

Lueskelin noita mattilan laittamia luotettavan oloisia linkkejä missä kerrottiin ettei kolesteroli aiheutakkaan verisuonten tukoksia, koska se ei tunkeudu ja tartu suonen seinämiin, kuten on luultu. Trasnsrasvoja voi siis huoleti popsia voin ohella, sillä molemmat on kolesterolin suhteen kelpo kamaa. Lohduttavaa kuultavaa;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu