Kuukaudessa -7kg?

onko mahdollista pudottaa 6 tai 7 kg kuukaudessa? Jos on niin miten? Painoa on 100kg, viikko sitten aloitin päivittäisen 1,5 tunnin lenkkeilyn, mutta miten toimia syömisen kans? Entä muuta liikuntaa? Auttaako vatsalihasliikkeet nuin lyhyessä ajassa?
2533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nestepaastolle siis. Lähtee 0,5-1 kg päivässä. Ne kyllä tulee sitten takaisinkin ryminällä, jos syöt samaan tahtiin paaston jälkeen, kuin ennenkin.

Äänestä
  • kyllä se onnistuu ihan terveellisesti ja kotikonsteinkin!
    Minulla on pudonnut 7 kg/kk ja alkupainoa oli 99kg,,,lisäsin liikuntaa 5h/vko ja jätin napostelut pois.Lisäsin myös proteiinin syöntiä ja jätin vaalean leivän pois,that's it!
    Ei edes vaikeaa ja olo paranee jo muutamassa päivässä =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


löllerö kirjoitti:

onko mahdollista pudottaa 6 tai 7 kg kuukaudessa? Jos on niin miten? Painoa on 100kg, viikko sitten aloitin päivittäisen 1,5 tunnin lenkkeilyn, mutta miten toimia syömisen kans? Entä muuta liikuntaa? Auttaako vatsalihasliikkeet nuin lyhyessä ajassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu