Ystävättärelläni oli kerran varsin kireä tahti...
9 kumppania viikossa.
Kävi risteilyllä jolla sai 4 mieheltä munaa (3 kerralla ja sitten vielä yhdeltä myöhemmin illalla).
Sitten yks lähes vakipano jonka kanssa nussi kolmena iltana peräkkäin...
1 pikapano työpaikan taukotiloissa työkaverin kanssa ja loput kumppanit baarista viikonloppuna.
Myönsi että sinä viikkona pääsi ns. munan makuun ja häntä hävetti pikkusen jälkeenpäin... ja sanoi että oli vähän ehkä turhankin helppo mutta kun teki mieli ja oli villi olo... :D
Naureskelin vaan että just joo. Terve nuori nainen. On nykyään ... tavallaan ironiaa ... seksuaaliterapeutti. Ja on parisuhteessa.
Jos laskee niin tolla tahdilla pitkässä juoksussa tällä naisella olis ollut vuodessa 468 seksikumppania. Mutta eihän sitä kukaan jaksaisi niin paljoa :)
9 kumppania viikossa.
Kävi risteilyllä jolla sai 4 mieheltä munaa (3 kerralla ja sitten vielä yhdeltä myöhemmin illalla).
Sitten yks lähes vakipano jonka kanssa nussi kolmena iltana peräkkäin...
1 pikapano työpaikan taukotiloissa työkaverin kanssa ja loput kumppanit baarista viikonloppuna.
Myönsi että sinä viikkona pääsi ns. munan makuun ja häntä hävetti pikkusen jälkeenpäin... ja sanoi että oli vähän ehkä turhankin helppo mutta kun teki mieli ja oli villi olo... :D
Naureskelin vaan että just joo. Terve nuori nainen. On nykyään ... tavallaan ironiaa ... seksuaaliterapeutti. Ja on parisuhteessa.
Jos laskee niin tolla tahdilla pitkässä juoksussa tällä naisella olis ollut vuodessa 468 seksikumppania. Mutta eihän sitä kukaan jaksaisi niin paljoa :)
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kuinkahan monta sukupuolitautia samaan aikaan elimistössä on hänen ennätyksensä?
Ei kai yhtään, jos muisti käyttää kondomia!?
Kondomi ei anna sataprosenttista suojaa. Milloin te ihmiset sen ymmärrätte?
...milloin viimeksi olet kuullut, että joku olisi saanut sukupuolitaudin käyttäessään kondomia ohjeiden mukaisesti?
Suoja ei tietenkään ole 100 %:nen, mutta kai se on parempi kuin antaa sadan kumppanin vedellä paljaalla?
toivoisin voivani itsekin olla estottomampi. inhoan tätä luterilaista seksuaalimoraalia mitä täälläkin viljellään koko ajan. kun on vapaa ihminen niin mielestäni on ihan oikein ottaa ilo irti elämästä, seksuaalinen nautinto on upea kokemus. kortsu kunniaan muutkin ihmiset ja nauttikaa seksuaalisuudesta.
ei ole mitään oikeutta nauttia seksuaalisuudestaan. Naisen kuuluukin olla estynyt ja passiivinen. Seksi on miehen nautinto, naisella ei ole siihen mitään oikeutta. Naisen kuuluu olla hiljaa ja tyytyä siihen rynkytykseen minkä mies suorittaa. Tuo aloittajan ystävä on todella halpa lutka, varsinainen ongelmajäte. Hänen ihmisarvonsa on hävinnyt jo aikaa sitten.
mä nautin seksuaalisuudestani, en ole edes hiljaa vaan voihkin nautinnostan kun kunnolla saan. kiemurtelen ja vaadin lisää. vaikka luterilainen moraali vähän pidätteleekin, niin oi Suuri Isä, nautin elämästäni ja nautin naimisesta eikä minua kiinnosta yhtään sun mielipide. Aion edelleen jatkaa nauttien seksistä, seksuaalisuudesta ja kehoni antamasta nautinnosta täysin rinnoin. SE on jokaisen naisen oikeus. Onneksi ei tarvitse tuntea sääliä sun naistas kohtaan, sillä tuollaisella mentaliteetillä sitä ei kyllä sulla ole:D
Voipi olla, että moni hyvä suhde kaatuu tuommoisten asioiden takia, jos kumppani saa tietää mitä on tullut hommailtua. En itse ainakaan haluaisi kumppania, joka on noin helppo tapaus. Uskon, että suhteessa ollessaan on myös vietävissä samanlain. Kyllä olen sitä mieltä, että omanarvon tunteva nainen katsoo nyt vähän kelle antaa ja miten. Toki seksistä pitääkin nauttia, eihän sitä muuten kannattaisi harrastaa.
" Voipi olla, että moni hyvä suhde kaatuu tuommoisten asioiden takia, jos kumppani saa tietää mitä on tullut hommailtua."
No sitten pitää kertoo toi juttu vaan suhteen muodostuksen alkutaipaleella ja kattoo onko se joku kynnyskysymys vai ei. Näin tää ystävätär ainakin menettelee. Kaikkiaan hänellä on ollut kai liki sata seksikumppania elämänsä aikana, monia seksisuhteita, usein päällekkäisiäkin.
Jotkut hyväksyy asian eikä se merkitse heille mitään, jotkut yskii hetken ja häipyy sitten vähin äänin. Hupaisaa on että ne jotka sortuu lutkitteluun ja huoritteluun on kuulemma niitä jotka vähän ajan päästä koittaa madella takaisin ... ;-)
Reilu peli mielestäni. Jokainen haluaa ja elää tavallaan eikä mitään mikä ei vahingoita toisia ihmisiä mun mielestä tarvi tuomita; kyseenalaistaa ehkä mutta ei tuomita.
Tunnen tän mimmin pidemmältä ajalta, se on ihan normaali nuori nainen. Seksuaalisesti tosi aktiivinen toki, mutta sekin mielestäni normaalin rajoissa. Osaa ja sanookin "Ei" jos homma ei miellytä tai ei huvita... mutta hänellä ei ole seksikumppanien suhteen kovin kovat kriteerit kieltämättä - lähinnä että kundi on jokseenkin ok mitoiltaan, järjissään, vaikuttaa terveeltä, osaa käyttäytyä asiallisesti ja huomioi naista... ja miksi olisikaan kummempia kriteerejä.
Tää kaverini muuten hylkää sellaiset selkeät tapaukset miehistä jotka nussii suunnilleen ketä tahansa... on oppinut tunnistaan ne joukosta... :)
Mitähän varten naisen seksuaalisuus on vieläkin tabu. Eihän se keltään ole pois jos joku nai. Kyllähän kumppaninsa voi valita ei ole pakko olla sellaisen nasen kanssa jos itsetunto ei kestä lukuisia kumppaneita.
"Tää kaverini muuten hylkää sellaiset selkeät tapaukset miehistä jotka nussii suunnilleen ketä tahansa... on oppinut tunnistaan ne joukosta... :) "
Niin, tarkoitat, että hän hylkää ne kunnolliset, aidot miehet ja nussii, vaikka sitten kolmeakin naista arvostavaa/uskollista herrasmiestä?
Itse hänellä ei sitten mitään seksuaalimoraalia näytä olevankaan.
huono veto toi kirjotukses, siitä voi jopa tunnistaa toisen. Mikäs ystävä olet muka olevinas. Ettet vaan olis kade kun se saa miehiä ja sinä et!!!!!!!
Voi jumalauta täällä nuoriso tappelee onko joku kateellinen, jos toisella on sata kumppania ja että naisten seksuaalisuus muka on vielä tänä päivänä tabu. Eiköhän tosi asia ole, että on hankala sanoa, mikä on normaalia tänä päivänä seksuaalisuuden saralla. Toiset arvostaa enemmän henkisyyttä ja toiset ovat valmiit heti hyppään sänkyyn. Pointti ei ole se, että onko yli sata kumppania paljon vai vähän, vaan se että: rakentuuko kyseisen ihmisen itsetunto tämmöiselle alueelle, että hän on haluttu. On valmis toimimaan tavalla, mitä kaikki eivät tee. Ns. vietävissä ja on valmis miellyttämään miehiä. Tosi asia on kuitenkin se, että baarista kyllä naiset saa seksiä, jos vain haluaa. Että lopettakaa ny hyvänen aika se kinastelu siitä, että saavatko toiset vai eivät(aika lapsellista). Toisekseen tämmöisistä asioista voi tulla addiktio, samoin kuin esim. netti porno yms. Se että onko addiktio, on aika hankala nähdä ja jos vielä ihminen ei myönnä sitä. Sanopas viestin aloittaja ystävällesi, että on muutaman kuukauden ilman yhdenillan juttuja. Olisi hauska tietää, että pystyykö siihen. Mitä suhteisiin tulee ja miehen itsetuntoon toisen sadoista kumppaneista, niin en usko että miehen itsetunto ei kestäisi niitä kumppaneita. Mutta kyse vain on siitä, että en usko tämmöisen ihmisen pystyvän oleman uskollinen ja jos toinen etsii uskollista tyyppiä. Toimii myös toisin päin, oli sitten kumpi tahansa se seksihurjastelija. Olisi vaan hauska tietää, mikä saa ihmisen toimimaan noin pinnallisesti, se on vaan niin helppo vedota siihen, että naisilla on oikeus myös nauttia seksistä ja naisten seksuaalisuus on vielä tabu.. En usko että asia on noin mustavalkoinen, niin kuin aiemmin sanoin että samaa koskee myös miehiä. Vierestä olen myös seurannut yhden ystävän samanlaista toimintaa ja täytyy kyllä sanoa, että taso ei tosiaankaan päätä aina huimaa. Uskoisin, että kyse on suurimmaksi osaksi siitä, että tuntee olevanasa haluttu.
ADDIKTIO
"Tää kaverini muuten hylkää sellaiset selkeät tapaukset miehistä jotka nussii suunnilleen ketä tahansa... on oppinut tunnistaan ne joukosta... :) "
Eli ne noin 95%?
Niin olen kuullut "eräistä tapauksista", siis anonyymiksi jääneitä tapauksia jotka on tulleet terapiaan.
Tässä eräitä huippuja:
Tapaus 1 : Nainen; elää avioliitossa ja hänellä on ollut n. 100 seksisuhdetta yhden vuoden aikana tuntemattomien kanssa. Kuka tahansa tarjokas kelpaa riippumatta mistään, ehdotus on automaattinen onnistuminen. Mies ei periaatteessa tiedä asiasta mitään - nainen antaa miehelleen ehkä pari kertaa vuodessa...
hyvää frendi, kyllähän nyt ihminen noista jo itsensä tunnistaa että kelle terapeutille on kertonut, ja mietippä mikä soppa tästä syntyy. ja tuo ystäväsikin tunnistaa itsensä, (ja sen mies). Haluat tuhota toisen elämän vissiin!!
Säälittävää käytöstä.
Jaa. Mikä on itsesiassa se vääryys tässä, mitä haittaa on jos joku tunnistaa itsensä kunhan tietää että kukaan muu (terapeuttia lukuunottamatta) ei tiedä kenestä on kyse?
Ei mene yksityisyydenloukkaamisen puolelle eikä potilassalaisuuden piikkiin nämä "Olen kuullut tarinasta jossa...".
Ihan vakiokamaa case-tarkasteluissa. Koskaan ei paljasteta KUKA vaan ainoastaan MITÄ.
"Tapaus 1 : Nainen; elää avioliitossa ja hänellä on ollut n. 100 seksisuhdetta yhden vuoden aikana tuntemattomien kanssa. Kuka tahansa tarjokas kelpaa riippumatta mistään, ehdotus on automaattinen onnistuminen. Mies ei periaatteessa tiedä asiasta mitään - nainen antaa miehelleen ehkä pari kertaa vuodessa...
vaikuttaa tosi mielenkiintoiselta.
Kyllä se on naisilla helppoa toi seksin saaminen.
...mistä ne miehet aina löytyy, jotka pääsevät lykkimään tällaisia antavaisia naisia?
Ei ole näin helppoa naista osunut omalle kohdalleni koskaan...
Siksi pitääkin mennä aina OIKEALLE lääkärille, eikä millekään terapeuttipuoskarille, jos on ongelmia. Oikeita lääkäreitä sitoo ns. vaitiolovelvollisuus eikä koulutuksesta pääse läpi jos on tyhjää päässä.
Tää kaverini muuten hylkää sellaiset selkeät tapaukset miehistä jotka nussii suunnilleen ketä tahansa... on oppinut tunnistaan ne joukosta... :)
Haluaisin tietää, että miten hän on oppinut tunnistamaan nämä kyseiset miehet. Onko kaverisi sitten jonkin ulkonäkö mittapuun mukaan ruma tai jotain.
Huvittavinta tässä on se, että kaverillasi on yli sata kumppania, eli ns. joidenkin ihmisten mittapuun mukaan löyhä moraali. Niin ihmetyttää vain se, että miksi sitten kaverisi muka hylkää ne jotka nussii ketä tahansa. Aika kummallinen moraali käsitys.
Kertoo kyllä, että pinnan alla on jotain muutakin kuin pelkkä seksuaalinen halu.
"Huvittavinta tässä on se, että kaverillasi on yli sata kumppania, eli ns. joidenkin ihmisten mittapuun mukaan löyhä moraali. Niin ihmetyttää vain se, että miksi sitten kaverisi muka hylkää ne jotka nussii ketä tahansa. Aika kummallinen moraali käsitys."
LOL
Kai niitä kumppaneita naisihmisellä enemmän olisi kuin 100 jos ei kertakaikkiaan ollenkaan osaisi kieltäytyä? Sen sijaan näitä kaiken mahdollisen ja mahdottoman nussijoita kyllä löytyy,jotka eivät pidä kieltäytymistä edes vaihtoehtona jos tilaisuus avautuu seksin harrastamiselle. Ero on ihan siinä että haluaako oikeasti ja haluaako juuri tätä ihmistä, vaikka ko. ihminen sitten olisikin vain ohikulkija elämässä. Ja tärkeää tällaisen ihmisen tunnistaminen on siksi että seksi on parempaa kuin sellaisen kanssa joka ei vain osaa kieltäytyä vaikka ei oikeastaan edes huvittaisi.
Jos luvut mielestäsi kertovat totuuden niin eihän kaikkien tarjokkaiden panija yllä korkeisiin tuloksiin mitenkään välttämättä. Heti kun ihmiset oivaltavat että tyyppi panee vaikka siskoaan tai satavuotiasta puliukkoa niin jotenkinkaan normaaliksi laskettavat seikkailut tippuvat minimiin.
En puhu luvuista vaan siitä, että kirjoituksissa on vähän ristiriitaisuuksia. Ensin kerrot siitä, että ystävälläsi on varsin kireä tahti. Miksiköhän? "Naureskelin vaan että just joo. Terve nuori nainen" Sitten puolustelet ystävääsi. Mikäköhän oli kirjoituksesi pointti? Sekö, että ystäväsi harrastaa paljon seksiä ja asioista ei saa olla eri mieltä. Miksiköhän ylipäätään kirjoitit ystävästäsi?
"Ero on ihan siinä että haluaako oikeasti ja haluaako juuri tätä ihmistä, vaikka ko. ihminen sitten olisikin vain ohikulkija elämässä."
- Onko näin? voihan se kaiken vaikka pulun nussija olla kiinnostava ja hoidella vielä itse aktin niin, että ystäväsi saa oikein multiorgasmin.
Huvittavimmaksi tässä tekee sen, että kirjoituksen alussa kirjoitit :(3 kerralla ja sitten vielä yhdeltä myöhemmin illalla). "Haluaako juuri tätä mielenkiintoista ihmistä"(ei hyvää päivää).. Olikohan kaikki kolme mielenkiintoisia ihmisiä.. Hohhoijaa.!!!
"Jos luvut mielestäsi kertovat totuuden niin eihän kaikkien tarjokkaiden panija yllä korkeisiin tuloksiin mitenkään välttämättä. Heti kun ihmiset oivaltavat että tyyppi panee vaikka siskoaan tai satavuotiasta puliukkoa niin jotenkinkaan normaaliksi laskettavat seikkailut tippuvat minimiin."
- Ja mitenköhän ihmiset saavat asian tietoonsa.. Totta kuitenkin se on, että maailma on pieni ja sana kiertää. Oli se sitten kaiken maailman pulun nussija tai sitten helposti antava. LOL
...kehottaisin seuraamaan nimimerkkien käyttöä niin ei tulisi noita "ristiriitaisuuksia" pohdittavaksi ihan niin paljoa. Pyydän anteeksi kun en aamupöpperössä tullut noteeranneeksi tuota otsikko ja nimmari -yhdistelmääsi, luin tätä koko ketjuna ja kirjoittamani asia tuli mieleen koko ketjusta, se vain sopi parhaiten sinun juttusi alle enkä enää siinä vaiheessa tutkaillut nimmareita. Joten EN ole alkuperäinen vaikka rajasitkin näköjään kysymyksesi vain hänelle. Sori! Yhtä hyvin kai voin kuitenkin jatkaakin kun kerran aloitin, voihan se aloittaja vastata SILTI....
En nyt tiedä mistä sinä sen mielenkiintoisen siihen nappasit ja miksi, ja miten tätä adjektiivia nyt tulisi tämän asian tiimoilta käyttää? Kyllä se nyt varmaan on tässä asiassa hieman sivuseikka onko ihminen ihmisenä erityisen mielenkiintoinen?
Varmaan voi pulunnussija nussia muutakin hyvin kuin puluja, mutta esimerkiksi ihminen joka ei oikeastaan halua seksiä, ei vain TAJUA että siitä voi myös kieltäytyä, on hirveää seuraa sängyssä. Esimerkiksi kundit jotka vonkaa koska kuvittelee että niin kuuluukin tehdä. Ja myös tytöt. Ihmiset jotka haluavat vain puumerkin sängynpäätyyn jokaisesta kaadosta, päästä kertomaan kavereille, sama oliko edes kivaa. Et ole koskaan kuullutkaan mistään tällaisesta?
No vaikeahan sitä on lähteä tässä arvioimaan suuntaan taikka toiseen miten hyvin tai huonosti ap:n ystävä seuransa valitsee, tai siis ainakin minun on vaikea arvata, muilta se näemmä sujuu näilläkin tiedoilla! Kunhan arvailen mitä tässä saatettaisiin MAHDOLLISESTI ajaa takaa, miksi ap:nystävälle ei kelpaa joka jannu.
Tosin ikäänkuin vihjaisit että mielestäsi hänelle kelpaa kyllä joka jannu? Edelleen kyllä voisi kuvitella sinun moralisoivan ja olevan kiinnostunut luvuista, ellei paremmin tietäis? :-D
("Huvittavinta tässä on se, että kaverillasi on yli sata kumppania, eli ns. joidenkin ihmisten mittapuun mukaan löyhä moraali. Niin ihmetyttää vain se, että miksi sitten kaverisi muka hylkää ne jotka nussii ketä tahansa. Aika kummallinen moraali käsitys.")
On se ihmeellistä että todet ja keksityt tarinat kyllä silloin kiertävät ja ovat suuri ja ehdoton totuus kun taivastellaan vaihteeksi sitä onko tyttö huora vai vaimomateriaalia, mutta kun mietitään nussiiko kundi vaikka puluja niin asia onkin yhtäkkiä suuri mysteeri? Eihän sitä voi tietää jakaako mies kaikille, parhaassa tapauksessa se vaan leveilee asialla itse ja on yrittänyt jo moneen kertaan jokaista muoriakin jollain pikkupaikkakunnalla tai vaikkapa sielä laivalla. Tai onnistuu kuluneine repliikkeineen kuulostamaan puhelinmyyjältä?
No, sitä pitäisi kysyä siltä ap:n kaverilta mistä ne tunnistaa, en minä vaan tiedä.
Sori, jos luulin sinun olevan aloittaja. Tosiaan olisi itsekin pitänyt lukea ketjua vähän paremmin. Täytyy kuitenkin tähän sanoa, että motiivini eivät todellakaan ole tuomita ketään. Kukin saakoon elää niin, miten parhaaksi näkee. Eiväthän lukuisat seksikumppanit ihmistä huonommaksi tee, vaan se miten sinut on asioiden kanssa. Tietenkin tässä asiaasa oli kyse lukuisista seksikumppaneista. Palatakseni kirjoitukseesi, niin en asioita allekirjoita ihan noin yksiselitteisesti. Vaikkakin kirjoitit paljon asiaakin.
Varmaan voi pulunnussija nussia muutakin hyvin kuin puluja, mutta esimerkiksi ihminen joka ei oikeastaan halua seksiä, ei vain TAJUA että siitä voi myös kieltäytyä, on hirveää seuraa sängyssä.
Onkohan aina näin? Juuri tähän olen pyrkinyt, pystyykö kyseinen ihminen loppupeleissä kieltäytymään seksistä. Tuleeko asiasta vähän horahtava olo, pyrkii sitten paikkailemaan huonoa omaatuntoaan itselle siten että: hylkää sellaiset selkeät tapaukset miehistä jotka nussii suunnilleen ketä tahansa...
Tosin ikäänkuin vihjaisit että mielestäsi hänelle kelpaa kyllä joka jannu? Edelleen kyllä voisi kuvitella sinun moralisoivan ja olevan kiinnostunut luvuista, ellei paremmin tietäis? :-D
Edelleenkin olet väärässä! En vihjaile mitään, mutta tähän kommenttiin kiinnitin huomioni: Kävi risteilyllä jolla sai 4 mieheltä munaa (3 kerralla ja sitten vielä yhdeltä myöhemmin illalla). Tässä kohdassa juuri viitaten siihen, että pyrkii Etsimään ne henkilöt jotka ei nussi ketä tahansa.. Aika ristiriitaista vai mitä?
Jos ei pointtini ole selvinnyt aikaisemmissa kirjoituksissa, niin ei sitten. Tosiaa kukin tekee mitä lystää, en halua tuomita ketään vaan ymmärtää enemminkin..
Oma on rupsukkasa,mutta pitää muistaa ehkäsyä käyttää ja miehien kortsuja.
Oooot nainen minun makkuun
Seurustelen vakituisesti keski-ikäisen naisen kanssa, joka on elämässään ehtinyt tekemään yht-ja sun toista ja yhtätoista. Kyllä sitä saa joskus naama punasena kuulla jopa tv.tä katteles, et toltakin oon avioliiton pilannu. ittekkään en oo ollu pulmunen...mutta en mä pysty kertoo hänelle menneisyydestä ihan kaikkee.ehkä parempi.
Rakastan häntä ja hyväksyn asioita, joille ei nyt kerta kaikkiaan voi mitään.
Kärsii asioista masennusta...et se siitä hauskuudesta!