tarttis tietää :)

moi :)

elikkäs olin meikattavana make up storen liikkessä ja siellä mun ripset käännettiin semmosella ohuella jutulla siis joka kuumeni silleeen . haluaisin nyt itse sellaisen koska ripseni kääntyvät hieman alaspäin ja tuo toimi tosi hyvin mulle. kuulin että se voi polttaa ripset niin etteivät ne enää kasva takaisin. pitääkö paikkaansa? normaali ripsentaivutin ei auta, kun ripset aina lässähtää. :(

Kiitti etukäteen ! :]
51345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisko ollut ripsikiharrin. Maksaa n.10-20e riippuen paikasta.
Ei polta ripsiä pysyvästi pilalle, mutta voit sillä kyllä niitä hieman kärventää. (väärinkäytettynä)

Äänestä
  • niin sokoksella maksaa 34 euroa.. mulla on semmonen tavallisen ripsientavuttajien näkönen mutta se lämpenee niin se ei auta yhtään. en tarkoita sellaista.. :p

    Äänestä

siitä liikkeestä jossa sut meikattiin, kyllä ne sielä sulle kertoo mielellään mitä kikkaa käyttivät!

Äänestä

Ostin Stockalta tuollaisen ripsariputken harjan näköisen tikun, jota myyjä suositteli ihan mykkyrässä. Maksoi muistaakseni 35-40 euroa. Ei toiminut, ei ollenkaan: taivutteluun meni iät ja ajat eivätkä ripset suostuneet edes taipumaan kuten vanhanaikaisilla vehkeillä. Toisekseen, tikku kuumeni niin paljon, että jos sillä silmään tökkää, on paras olla lääkärin numero käsillä.

Jos investoit tuohon tikkuun, investoi Stockmannilla. Jos sinulla nimittäin on hyvät puhelahjat, suostuvat ottamaan sen takaisinkin. :)

Äänestä

Xtreme Lashesin ripsikiharrin ei polta omia ripsiä ja taivuttaa ne kauniisti. Niitä voi käyttää myös pidennetyille Xtreme Lashes -ripsille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


want to know kirjoitti:

moi :)

elikkäs olin meikattavana make up storen liikkessä ja siellä mun ripset käännettiin semmosella ohuella jutulla siis joka kuumeni silleeen . haluaisin nyt itse sellaisen koska ripseni kääntyvät hieman alaspäin ja tuo toimi tosi hyvin mulle. kuulin että se voi polttaa ripset niin etteivät ne enää kasva takaisin. pitääkö paikkaansa? normaali ripsentaivutin ei auta, kun ripset aina lässähtää. :(

Kiitti etukäteen ! :]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu