Jumalan Kaikki-valtiuutta !!

savonarola

Päivän Sana 24. lokakuuta 2007
Sillä ei Jumalan valtakunta ole syömistä ja juomista, vaan vanhurskautta ja rauhaa ja iloa Pyhässä Hengessä.
Room. 14:17 KR33/38

Hän on voimallinen antaa !! Ihan mitä ikinä Hän haluaa !!! Sen takia on niin ihanan turvallista Hänen kanssa kun tietää Raamatusta että Hänen tahto on Hyvä ihmislasta kohtaan !!

11

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kndeen

      Hallelyyjaaa

    • Jesucsee!

      2. Moos. 32:27 "Näin sanoo Herra, Israelin Jumala: Jokainen sitokoon miekkansa vyölleen. Käykää sitten edestakaisinleirin halki portista porttiin ja tappakaa jokainen, olkoon vaikka oma veli, ystävä tai sukulainen."

      Hes. 9:5-7 "Ja niille toisille hän (Jumala) sanoi minun kuulteni: Kiertäkää kaupungin läpi hänen jäljessään jasurmatkaa. Älkää säälikö, älkää armahtako, tappakaa tyyten vanhukset, nuorukaiset, neitsyet, lapset ja vaimot."

      4. Moos. 25:4 "Ja Herra sanoi Moosekselle: Ota kansan kaikki päämiehet ja lävistä heidät paaluihin Herralle, vastenaurinkoa, että Herran vihan hehku kääntyisi pois Israelista."

      4. Moos. 15:36 "Silloin koko seurakunta vei hänet leirin ulkopuolelle, ja he kivittivät hänet kuoliaaksi, niinkuin Herra oli Moosekselle käskyn antanut."

      • Jos ei käänty Hänen puoleen ajoissa ja ottaa Jeesusta vastaan !!


    • hansutuulia

      Psalmit:
      34:9 Maistakaa ja katsokaa, kuinka Herra on hyvä. Autuas se mies, joka häneen turvaa!
      100:5 Sillä Herra on hyvä; hänen armonsa pysyy iankaikkisesti ja hänen uskollisuutensa polvesta polveen.
      135:3 Ylistäkää Herraa, sillä Herra on hyvä, veisatkaa kiitosta hänen nimellensä, sillä se on suloinen.
      145:9 Herra on hyvä kaikille ja armahtaa kaikkia tekojansa.

    • Jumala ei nyt

      halua antaa mitään. Ei hyvää eikä pahaa. Olisiko Jumala unohtanut suomalaiset kokonaan?

      "Hän on voimallinen antaa !! Ihan mitä ikinä Hän haluaa !!! Sen takia on niin ihanan turvallista Hänen kanssa kun tietää Raamatusta että Hänen tahto on Hyvä ihmislasta kohtaan !!"

    • kävin sun yhteisösi sivuilla...Ihan hyvin tuntuu menevän. Ihan kiva raamatunpaikka tuokin.

      • Mutta jos Herran silmät katselee toisella tavalla !!

        Kiitos kun pistäydyit! Ole siunattu Rakas !! : )


      • savonarola kirjoitti:

        Mutta jos Herran silmät katselee toisella tavalla !!

        Kiitos kun pistäydyit! Ole siunattu Rakas !! : )

        huonosti !! edelleen ole siunattu !!! : )


      • savonarola kirjoitti:

        huonosti !! edelleen ole siunattu !!! : )

        Just tuli hm.viesti kun en sais olla kotona...mua kaivattas nyt just muualla, mutta en voi sille mitään, että oon sairas..
        Pakko lähtee lääkäriin=(
        Rukoillaan että mä paranen.
        Love, me


      • auroraboreallis kirjoitti:

        Just tuli hm.viesti kun en sais olla kotona...mua kaivattas nyt just muualla, mutta en voi sille mitään, että oon sairas..
        Pakko lähtee lääkäriin=(
        Rukoillaan että mä paranen.
        Love, me

        Siunausta !!! Ja Hyvä Yötä jos oot vielä Hereillä ?


    • tiinamari

      Täyttä paskaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      124
      7664
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      40
      4416
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      37
      3912
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      408
      2047
    5. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      73
      1647
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1487
    7. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1478
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      188
      1214
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1148
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      12
      1073
    Aihe