Onko joku saanut menestyksekkäästi jenkkakahvat ja alamasun katoamaan treenillä? Treenaan 5-6 viikossa sisältäen salia, spinningiä, kävelyä, pumpia ja uintia. Keskivartalon malli ei muutu mihinkään vaikka kuinka treenaan ja tarkkailen ruokavaliota! Jalat on hoikat ja rinnat isot joten näytän kieltämättä omenalta kahden tikun päällä. En haluaisi mennä veitsenkään alle, mutta onko se sitten vaan lopulta ainoa vaihtoehto??
Ikuiset jenkkakahvat ja alamaha?
turhautunut 30-vee
51536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
en nyt ole mikään juoksija vaan aloitteleva sellainen ja voin sanoa että mulla ainakin juuri tuo jenkkakahva aluetta ympäröivät lihakset on kipeenä lenkin jälkeen. Millään muulla lajilla en ole noita lihaksia edes "huomannut". kokeile.
se on se kaikki, mikä tapahtuu harjoittelun ulkopuolella. :)
Eli oisko ruokavaliota kuntoon... ja ryhdistäydy nyt!
http://www.kuntosalille.com
mulla on viikko 13 menossa dieetissä ja vieläkin se etureppu pullottelee! Treenaan kuten ennen dieettiäkin, vaihtelevasti mutta kohtuullisen usein 3-6 krt/vko. Ruokaa lisättiin ja erityisesti rahka ja raejuusto ovat tulleet tutuiksi. Mässypäivät ovat meinanneet livetä kakspäiväisiksi ja siksi ehkä aikaa on kulunut näinkin paljon. Mutta 12 viikossa olen huomannut jo tuloksia, hienoisia mutta kuitenkin.
ei muuta kuin pitkä suunnitelma ja sinnikkyyttä! Tsemppiä!
ps. jos se ois helppoa niin miksi kukaan olisi vapaaehtoisesti plösö ;)
liikaa rasvaa ja kalorit yli tarpeen?
juu kuule et oo ainoo, joka pohtii noita. Treenaan myös säännöllisesti monta kertaa viikossa, mutta totesin vain, että ruokavalioon mun pitäis tehdä muutosta. Se on kamalaa jos sattuu löytymään herkkuja kaapista, täytyis vaan osata pitää itseänsä kurissa. Mietein, että pitäs varmaa ottaa tavotteeksi, että kerran viikossa kunnon mättöpäivä. Ja joku tossa puhui raejuustosta ja rahkasta. Ne on NAM