Ajatelkaa! Rikotte monen sunnitellun tulevaisuuden, rikotte jopa perheitä sekä aiheutatte monelle sydän suruja. Kaikki vain siksi koska olette niin omahyväisiä!
Suhteiden rikkojat
hävetkää!!!
141550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vika ei ole kolmannessa jos suhde hajoaa tai suhteessa oleva pettää.
Vain suhteessa oleva pettää - tai; kuten uskolliset tekevät - sanoo "Kiitos mutta kiitos ei".
Huomaan; odotat että maailma kääntyy huolehtimaan sinun parisuhteestasi. Eikö oma kumppanisi niin tee? Etkö sinä niin tee? - vaan jätätte päätöksen siitä mitä TEIDÄN suhteessanne tapahtuu kaikille muille?
Totuus on että suhteessa on aina kaksi, ja vain ja ainoastaan nuo kaksi voivat päättää loukataanko suhdetta vai ei. Turhaan sinä pyrkyreitä syyttelet; he yrittävät täysin turhaan jos suhde on tehty kestämään.
Itse suhtaudun asiaan niin että oikeastaan kolmas osapuoli on tehnyt minulle palveluksen jos kumppanini pettää. ja miksikö näin?
Koska sitten tiedän että tämä "kumppanini" ei ole minulle oikeanlainen. Se on hyvin arvokas tieto... :)
18 vuotta sitten aloitin ensimmäisen ja viimeisen työpaikkaromanssini, varattuna silloin. Rakkaus on kestänyt tänne asti. Ja pirun intohimoisena vielä...
Jos suhde on kunnossa, ei siinä ole väliä kenenkään tunkea! Väitän oman tuttavapiirini perusteella, että me naiset olemme vielä onnettomampia ruikuttajia monasti. Mihen pitää olla sellainen ja tällainen, ostaa sitä ja tätä, tehdä työtä ja kotitöitä jne.
Oma konseptini on ollut, että ensimmäkin ÄLKÄÄ PIHDATKO SEKSIÄ! Jos mies saa hyvää seksiä kotona, todennäköisyys pettämiselle pienenee. Jos vain me naiset osaisimme erottaa ainaisen tunteellisuuden sänkyhommista. Mutta tämä on vain siis yhden naisen vaatimaton mielipide.
hyvä hyvä(: asiaa puhut. olen eropäätöksen tehnyt naisihminen ja kiitän sydämestäni "kolmansia osapuolia" jotka kukin on olemassa olollaan antaneet potkun persuksille että jotain vikaa on vallitsevassa suhteessa.. minkäännäköistä pettämistä mihinkään suuntaan ei ole tapahtunut. kiitän kaikkia vapaalla jalalla kulkevia sekä myös varattuja nautoja kuten myös niitä miehiä jotka uskaltaa ystävystyä varatun naisen kanssa;D
olla tosissasi... Täällähän vaan löpistään, siitä voi saada vauhdin hurmaa/ryytymistä, hurjimmasta päästä.
Toisaalta, nutturan liiaksi asennossa pitäminenkin saattaa kenties jäykistää aivolihaksia -on siitäkin varmaan tehty tutkimustuloksia, uskoisin näin.
Suhteen voi rikkoa vain se, joka on suhteessa. Kukaan ei tee ratkaisuja suhteessa elävän puolesta.
kun saavat jonkun naruunsa vietäväksi. Työpaikoilla tuota tapahtuu yhtenään. Yleensäkin työpaikkasuhteet ovat säälittäviä ihmisiä varten joilla ei muuta elämää oikeastaan ole.
suhteessa elävillä, joiden viettelystä ap. oli huolissaan, ei ole muuta elämää? Eikö sitten ole hyvä, että joku sitä elämää heille järjestää, kun sitä ei kotona ole?
niin että siellä "parisuhteessa" kotona on sellainen kotka tai sohvaperuna että pakko on katsella muualle. Mutta niinhän se on että nainen se on joka miehen päätä kääntelee...mutta miten? Jokaisen olisi aihetta miettiä tätä. Suhteessa varsinkin. Sanotaan että kaikki se kestää mutta pitäisi muistaa että rajansa kaikella...
"Mutta niinhän se on että nainen se on joka miehen päätä kääntelee...mutta miten?"
Jos mies on mies, niin sen päätä ei kukaan kääntele mihinkään suuntaan. Tohvelisankarit ja epätoivoiset hyväksynnänetsijät on erikseen.
tuon myös niille työkavereillesi, jotka naimisissa keskenään ja joilla ehkä jo perhe...sattuivat vaan tapaamaan töissä?
Kyllähän se on niin ettei ehyttä suhdetta voi kolmas osapuoli rikkoa, kyllä se suhde on jo rikki jos vieraisiin pöytiin huudellaan. Niin ja se on pettäjän ihan oma valinta mitä hän tekee, turhaa sitä kolmatta osapuolta on sättiä.
Pitäkää naiset miehenne kotona tyytyväisinä ettei tänne tarvi tulla rutiseen.
ja pitää ittensä tyytyväisenä sillä dildollaan. Sun on niin helppo syyttää vaimoa, miksiköhän. Ukkoko se satuili sulle onnettoman parisuhteensa tilasta? Niinhän ne kaikki tekee!
ne tässä keskustelussa todellakin näyttää löytyvän sieltä kodin seinien sisältä. Mitä suotta kurasailet anna kaverille kans kerta kelpaa heh heh
On naurettavan helppo naruttaa. Vähän satuilee ja johan ne ovat eroa tekemässä ja kaikki asiat kotona huonosti. Pöhlöjä!!!